603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Mužské plešatění

Mužské plešatění

Nejčastější typ ztráty vlasů u mužů, anglicky „male pattern baldness“ ...

Image 0

Pánské plešatění se váže jednak ke genetickým dispozicím a to k hladině mužských pohlavních hormonů. Typický je pro mužské plešatění ústup vlasové linie na čele a tenčení a úbytek vlasů na temeni hlavy.

Typický tvar písmen "M" nebo "U"

Každé vlasové vlákno je ukotveno ve vlasovém folikulu. Ke ztrátě vlasu obecně dochází, když se v důsledku procesu stárnutí vlasový folikul smršťuje a v důsledku toho je vlasové vlákno tenčí a jemnější. Vedle toho také může folikul zcela přestat produkovat vlasové vlákno. Při pánském plešatění ustupuje linie vlasů na čele dozadu, čímž vzniká typický tvar písmene „M“. Vlasy se zjemňují, ztenčují a v dalším průběhu pak vzniká tvar písmene „U“ podél hlavy.

Důvodem vypadávání vlasů může být i něco jiného, než pánské plešatění, zejména pak v případech, kdy vlasy vypadávají po chomáčích, ve velkém množství, dochází k lámání vlasů nebo se na skalpu objevuje zarudnutí, šupiny, puchýřky či je vlasová část hlavy bolestivá.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Padání a následná ztráta přirozené hustoty vlasů je člověka stresující. Není to jen problém důchodového věku, velmi postihuje i mladší generaci a děti. Nechci se nijak dotýkat mužské polulace, ale pro ženy je to velmi depresivní stav.
Co tedy s tím? 
více
Druhů plešatění známe hned několik. Někdy je na vině hormonální nerovnováha, jindy stres, nebo vlastní imunitní systém ... 

více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup