603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Mají androgeny jen muži?

Androgeny

Androgeny jsou jen mužské pohlavní hormony?

Jakkoliv se o androgenech tvrdí, že jsou to mužské pohlavní hormony, nenechte se zmást. Produkuje je totiž jak mužský, tak ženský organismus, jen v rozdílném množství.
Androgeny jsou všeobecně pokládány za mužské pohlavní hormony, které se vytvářejí ve varlatech, ale malé množství vzniká také v kůře nadledvin. Ty mají i ženy, takže i na ně mají androgeny menší či větší vliv, tradičně způsobují například ochlupení v podbřišku a v podpaží, případně růst vousů.

Primárním a nejznámějším androgenem je testosteron.  V ženském těle androgeny ovlivňují více než 200 důležitých dějů a jsou v něm přítomné dokonce ve vyšších dávkách, než estrogeny.

Image 0

Více typů androgenů

Mezi hlavní androgeny patří:

  • Testosteron
  • Androstenedion
  • Dihydrotestosteron (DHT), příčina mužského plešatění
  • Dehydroepiandrosteron (DHEA) a DHEA sulfát (DHEA-S)

Vyšší hladiny se jich samozřejmě nachází u mužů a mají vliv na jejich rysy a ovlivňují také reprodukční aktivitu.

V ženském organismu je hlavní rolí androgenů jejich přeměna na ženské pohlavní hormony estrogeny.
Produkují je vaječníky, nadledvinky a tukové buňky. Produkce může být nadměná nebo podprůměrná, nedostatek či nadbytek androgenů je běžnou dámskou hormonální poruchou.

Androgeny mají v ženském organismu vliv na to, kdy začne puberta a stimulují růst tělesného ochlupení. Vedle toho lékaři věří, že ovlivňují fungování mnoha orgánů a tkání. Jsou také nezbytné pro syntézu estrogenů a hrají klíčovou roli v prevenci osteoporózy .

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Řídnutí kostí je chronické onemocnění kostry, charakterizované úbytkem kostní hmoty a poruchami stavby kosti s následným zvýšením její křehkosti s navazujícím rizikem zlomenin ...
více
Kurkuma je zázračné koření, které má již po staletí své místo ve východní medicíně. Když ji jednou vyzkoušíte, stane se jednou z nejoblíbenějších vašich bylinek a to hlavně díky jejím účinkům v lidovém léčitelství ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup