603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Androgenní alopecie

Androgenní alopecie

Hormonální forma ztráty vlasů u žen i mužů ...

Image 0

V případě androgenní alopecie dochází v jasně určených oblastech na hlavě, u mužů vlasy ustupují nad „kouty“, až v průběhu času zbývá zezadu na hlavě pouze pás vlasů mezi ušima. Stejně tak mohou vlasy ustupovat na temeni, což většinou vede k částečné či kompletní plešatosti.

Příznaky androgenní alopecie

 • Nadměrné vypadávání vlasů
 • Snížená obnova růstu vlasů
 • Miniaturizace, původní vlas bývá nahrazen menším, tenčím nástupcem.

Androgenní alopecie postihuje téměř 30 % mužů před dovršením 30. roku života a 50 % mužů nad 50 let. Rovněž jí trpí 40 % žen nad 50 let. Ze všech hormonů ovlivňující lidský vlas má androgen (mužský, ale i ženský hormon) největší vliv.

Na vině je testosteron ... 

U žen se androgenní alopecie projevuje jinak ... 

Dochází při ní ke ztenčování vlasů na celé hlavě, nicméně vlasová linie neustupuje dozadu. U žen vede androgenní alopecie jen zřídkakdy ke kompletní plešatosti. Rovněž mnoho žen zaznamená zvýšené vypadávání a řídnutí vlasů na hlavě během těhotenství nebo v období menopauzy. Je to opět zapříčiněno zvýšeným množstvím DHT v pokožce hlavy.

Androgenní alopecie z důvodu:

 • Hormonu testosteronu
 • Ischemická choroba srdeční
 • Zvětšení či rakovina prostaty
 • Porucha inzulinové rezistence (cukrovka)
 • Obezita
 • Vysoký krevní tlak
 • Užívání léků
 • Stresující zážitek

Nejčastěji se však jedná o genetickou záležitost. Po mužské linii se v případě androgenní alopecie přenáší zvýšená citlivost vlasových váčků na hormon dihydrotestosteron (DHT). Folikuly (vlasové váčky) se stále změnšují a krátí svůj cyklus, až dojde k úplnému zastavení produkce zdravého vlasového vlákna.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Padání a následná ztráta přirozené hustoty vlasů je člověka stresující. Není to jen problém důchodového věku, velmi postihuje i mladší generaci a děti. Nechci se nijak dotýkat mužské polulace, ale pro ženy je to velmi depresivní stav.
Co tedy s tím? 
více
Druhů plešatění známe hned několik. Někdy je na vině hormonální nerovnováha, jindy stres, nebo vlastní imunitní systém ... 

více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup