603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Progesteron zajišťuje správný průběh těhotenství

Progesteron

Ženský steroidní pohlavní hormon ...

Image 0

Tento steroidní hormon vzniká ve vaječnících ve žlutém tělísku. To se objevuje ve vaječníku zejména po uvolnění zralého vajíčka. Nedojde-li nicméně k oplodnění, žluté tělísko zaniká, hladina progesteronu klesá a začíná menstruační krvácení.

Zajišťuje správný průběh těhotenství

V období těhotenství se produkuje progesteron i placenta. Minoritně jej utváří i kůra nadledvinek a u mužů dokonce varlata. U žen v období menopauzy jeho produkce klesá.

V organismu je hlavní funkcí progesteronu příprava dělohy a děložní sliznice na zanoření oplodněného vajíčka a následné těhotenství. Během těhotenství pak brání progesteron před kontrakcemi a spontánním potratem a jeho dostatečná hladina umožňuje správný průběh těhotenství.

Vedle toho během těhotenství navozuje vývoj mléčné žlázy a navyšuje množství hlenu v děložním hrdle. Neovlivňuje nijak pohlaví dítěte, na rozdíl od estrogenů. Objevují se názory, že nedostatečná produkce progesteronu přímo souvisí s akné (zdroj Medaprex).

Aktuality

18.3.2020


Při výběru dopravce přes Zásilkovnu jsou omezená výdejní místa. Bohužel Zásilkovna nám neaktualizovala jejich mista k výdeji zásilek. Proto vybítejte raději Českou poštu Balík Do ruky na zaslání zásilek. U Zásilkovny Platba na dobírku je možné jedině platba kartou, nikoliv v hotovosti! Pokud nemůžete platit platební kartou zvolte platbu: Bankovním převodem, nebo jiného dopravce. Více informací na stránkách www.zasilkovna.cz

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup