603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Jizvy po akné

Jizvy po akné

Jizvy vzniklé v důsledku postižení pleti akné ...

Image 0

Jizvy po akné bývají výsledkem zanícených pupínků, kdy jsou kožní póry „ucpané“ nadbytečným kožním mazem, odumřelými kožnímu buňkami a bakteriemi. Póry zvětší svůj objem a zapříčiní tak poškození folikulové "zdi". Mělké léze jsou obvykle drobné a rychle se hojí.
Je-li ovšem poškození ve „zdi“ póru hluboké, infikovaný materiál se může rozšířit do okolní tkáně a vytvořit tak další hlubší léze. Kůže se snaží tyto léze sama opravit formováním nových kolagenových vláken. Takto opravené oblasti však obvykle nejsou tak vyhlazené jako původní pleť.

Dva druhy jizev

  • Hypertrofické či keloidní
    Ty vznikají v důsledku nadměrné produkce kolagenu organismem při hojení akné a charakterizuje je masa vyvýšené tkáně na povrchu kůže.
  • Atrofické
    K rozvoji tohoto typu jizev dochází v důsledku ztráty tkáně. V anglicky hovořících zemích se rozlišují ještě na „icepick“ jizvy, které jsou obvykle malé, ale viditelné dírky v pleti, a „boxcar“ jizvy, oblasti kůže, které jsou oproti ostatnímu povrchu pleti propadlé a jsou podobné jizvám po neštovicích. 

Čemu se vyhýbat?

  • Vyhýbat se slunci, které může jizvy po akné ztmavit a více zviditelnit.
  • Nedrážděte zanícenou pleť, vyhněte se nadměrnému mytí pleti a jejímu drhnutí, což může mít za následek snížení elasticity pleti a zvýraznit vzhled jizvy.
  • Pupínky nevymačkávejte! Bakterie ze špatně umytých rukou mohou naopak zvýšit riziko vznik dalších cyst a rozvoj ještě hlubších jizev.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Už nevíte, jak si poradit s pupínky na pleti?

více
Za vším hledejte vitamíny z B-komplexu. Víme jak podpořit krásnou pleť, vlasy, nehty ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup