603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Jak kyselina kójová působí na pokožku?

Kyselina kójová

Kyselina s výrazným bělícím účinkem ...

Image 0

Kyselina kojová se získává z japonských hub a je vedlejším produktem fermentačního procesu, který se využívá při výrobě tradičního japonského alkoholického nápoje saké. V kosmetice se využívá primárně pro svoji schopnost zesvětlit pokožku.

Jak kyselina kójová na pokožku působí?

Nejprve je třeba si vysvětlit, jak vlastně pleť svoji barvu získává. Tělo produkuje přirozeně pigment známý jako melanin skrze specializované buňky zvané melanocyty. Kromě hyperpigmentace vám pomůže i jinak ... 
Když se ve vyšší koncentraci aplikuje kyselina kójová na pleť, chemikálie v ní obsažené ovlivňují melanocyty a zasahují do produkce melaninu. Jak k tomu konkrétně dochází není zatím přesně vědecky vysvětleno, nicméně mnoho odborníků je přesvědčeno, že látka působí tak, aby v buňkách vůbec nebyl odstartován proces výroby pigmentu a to skrz enzym tyrozinázu (zdroj Medaprex).
Osoby s velmi citlivou pletí mohou po aplikaci kyseliny kójové zaznamenat začervenání či svědění pleti, nicméně obecně lze říci, že je kyselina kójová pletí velmi dobře snášena.

Kyselina kójová je klasifikována také jako antioxidant, protože bojuje proti negativním účinkům volných radikálů na organismus a pleť, a zabraňuje tak známkám stárnutí pleti. Kromě toho má kyselina kójová i antibakteriální účinky, proto se využívá i v produktech regulujících projevy akné.

Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup