603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Erytém a reakce na léky

Erytém

Začervenání pleti či sliznic ...

Image 0

Erytém (erytém erythema) je stav pleti, který charakterizuje její začervenání či vyrážku. Erytému existuje mnoho typů včetně fotoseznitivity, multiformní erytém nebo erytému nodosum. Fotosenzitivita je způsobena reakcí kůže na sluneční světlo a má tendenci objevit se, když infekce či některý z léků zvýší citlivost kůže na ultrafialové záření.

Multiformní erytém zase charakterizují vystupující skrvny, vyrážky ve tvaru terče, či jiné léze na pleti. Obvykle bývá způsoben reakcí na užívané léky (sulfoamidy) a méně často s bakteriálními a mykotickými infekcemi (virus herpes simplex), (zdroj Medaprex).

Důvodů je bezpočet

Erytém nosodum je formou erytému, který doprovází jemné bulky, či modřině podobné vyrážky, obvykle na nohách pod koleny a způsobují ho taktéž různé medikamenty či nemoci.

Konkrétní příčiny vzniku nejsou známe, ale obecně platí:

  • Jedná o zranění kůže
  • Infekci nebo zánět
    Na vině může být masáž, léčba elektrickým proudem, užívání léků proti akné, alergie, nadměrné cvičení, spálení pleti sluncem, syndrom kožního ozáření, toxicita rtuti, puchýřky, ale i vytrhávání chloupků voskem či pinzetou. To vše může způsobit rozšíření krevních kapilár, a tím pádem zarudnutí.
  • Účinky radioterapie
    Erytém je běžným vedlejším účinkem radioterapie, kdy je kůže vystavena ionizujícímu záření.

Jak poznat erytém?

Zatlačíte-li na postiženou část prstem, místo na chvíli zbělá. Postižená oblast zároveň nevykazuje žádnou změnu teploty, protože je výsledkem rozšířením krevních cév a překrvení kapilár ukrytých v hlubších vrstvách kůže.  

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Za vším hledejte vitamíny z B-komplexu. Víme jak podpořit krásnou pleť, vlasy, nehty ...
více
Kůže je největší detoxikační orgán našeho těla. Má rozlohu 2 m² a váží asi 4kg. Je odrazem vnitřního prostředí vašeho těla. Tvoří bariéru mezi venkovním světem a vnitřním prostředím organismu. Ochrana před vnějším prostředím je však pouze jedna z jejich mnoha funkcí. V kůži je uloženo mnoho receptorů, které reagují na teplo, chlad, tlak nebo i poranění.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup