603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Atopický ekzém

Atopický ekzém

Zánětlivé onemocnění kůže ...

Image 0

Atopický ekzém se projevuje svědivou, začervenalou, oteklou či popraskanou kůží. Z postižených oblastí může vytékat čirá tekutina a v průběhu času mají tyto oblasti kůže tendenci se ztlušťovat. Atopický ekzém se typicky objevuje již v dětství.

Místa postižení:

  • U velmi malých dětí může být postižené téměř celé tělo. S přibývajícím věkem se tato vyrážka nejčastěji objevuje na zadní straně kolen a na loktech.
  • U dospělých jedinců jsou nejčastěji postižené dlaně a chodidla.

Postižená místa svědí, jejich škrábání a drbání stav zhoršuje a zvyšuje riziko vzniku infekce.

Příčiny atopického ekzému

 Příčina atopického ekzému není známá, ale zahrnuje faktory:

  • Genetické dispozice
  • Dysfunkci imunitního systému
  • Emoční stres, není ovšem spouštěčem onemocnění
  • Vliv okolního prostředí

Častěji se také objevuje u lidí, kteří bydlí ve velkých městech. Symptomy zhoršuje kontakt pokožky s chemikáliemi a časté mytí rukou. 

Léčba atopického ekzému spočívá ve vyhýbání se všemu, co onemocnění zhoršuje, dále denní mytí spojené s aplikací hydratujícího krému, aplikace steroidových krémů a samozřejmě braní léků, které napomáhají překonat nepříjemné svědění. Ke zhoršení stavu dochází při kontaktu kůže s vlněnou látkou, mýdlem, parfémem, chlórem, prachem a cigaretovým kouřem. 
Léčbu v případě vzniku bakteriální infekce doplňují antibiotika. Změny ve stravě léčba vyžaduje pouze v případě podezření na potravinou intoleranci či alergii. Atopický ekzém postihuje v některé části života 20% lidí.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Kůže je největší detoxikační orgán našeho těla. Má rozlohu 2 m² a váží asi 4kg. Je odrazem vnitřního prostředí vašeho těla. Tvoří bariéru mezi venkovním světem a vnitřním prostředím organismu. Ochrana před vnějším prostředím je však pouze jedna z jejich mnoha funkcí. V kůži je uloženo mnoho receptorů, které reagují na teplo, chlad, tlak nebo i poranění.
více
Řada přírodních doplňků stravy Gesin jsou jedinečné produkty na českém lékárenském trhu, které obsahují účinnou látku Talaromycin®  ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup