603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Co je seborea?

Seborea

Seboroická dermatitida (seborhoická dermatitida) je neinfekční kožní onemocnění ... 

Image 0

Seborea a její projevy

Seborea se projevuje mastnými, lupovitými a zánětlivými oblastmi kůže, zejména na obličeji a hlavě, postihovat může ovšem i trup. Postižené zóny na sobě mají šupinky červené či žluté barvy, častým příznakem bývá i jejich svědění.
Nejčastěji se týká mastných zón pokožky, přičemž nadměrné vylučování kožního mazu vede k vytvoření silného filmu na povrchu kůže.

Seborea (seboroická dermatitida, ekzém, SD) je chronické zánětlivé, neinfekční onemocnění pokožky, které často připomíná lupy. Vyskytuje se na místech se zvýšenou funkcí mazových žláz (vlasová pokožka, obličej, hrudník a genitálie). Nadměrné maštění pokožky vede k vytvoření silného mazového filmu na kůži.
Typickými znaky jsou tedy zvýšená produkce kožního mazu, nažloutlá lupovitost, svědění, pálení, zarudlá a podrážděná pokožka.
Ve většině případů dojde k vypadávání i řídnutí vlasů.... 

Image 1

Mezi spouštěcí faktory patří:

  • Zvýšený stres
  • Kontakt s nevhodnými vlasovými produkty
  • Nezdravý životní styl (nevyvážená plnohodnotná strava)
  • Změna ročního období (jaro, podzim)
  • Problém s trávením a vyměšováním 
  • Špatná reakce organismu na vybrané potraviny

Základním prvkem v boji proti seboroické dermatitidě je udržovat vlasovou pokožku čistou a hydratovanou. Určit konkrétní příčiny vzniku seboroické dermatitidy není snadné. Roli hraje oslabený imunitní systém, hormonální nerovnováha, dědičnost, ale i přemíra stresu či přemnožení kvasinek rodu Malassezia.
Pro léčbu seborey i SD (dermatitidy) se využívají v klasické medicíně přípravky s obsahem fungicidních látek, v těžších případech se předepisují kortikoidy.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Vyvážená strava pro zdraví a krásu je bezpodmínečně nutná. Ne vždy lze ovšem veškeré potřebné živiny ze stravy získat. Proto je ideální si jejich příjem pojistit konzumací doplňků stravy ...
více
Kůže je největší detoxikační orgán našeho těla. Má rozlohu 2 m² a váží asi 4kg. Je odrazem vnitřního prostředí vašeho těla. Tvoří bariéru mezi venkovním světem a vnitřním prostředím organismu. Ochrana před vnějším prostředím je však pouze jedna z jejich mnoha funkcí. V kůži je uloženo mnoho receptorů, které reagují na teplo, chlad, tlak nebo i poranění.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup