603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Ekzém a jeho projevy

Ekzém

Ekzém (dermatitida) je termín označující skupinu onemocnění pokožky projevující se zánětem a podrážděním ... 

Image 0

Nejčastějším typem ekzému je atopická dermatitida či atopický ekzém. Slovo atopický se vztahuje ke skupině onemocnění s často dědičným sklonem k rozvoji dalších alergií jako je například astma nebo senná rýma.
Ekzém postihuje mezi 10 - 20% dětí a zhruba 3% dospělé populace. Většina dětí se ve věku kolem svých desátých narozenin projevů ekzému zbaví, nicméně menší část se s ekzémem potýká celoživotně. V současnosti je však již možné správnou léčbou projevy onemocnění redukovat.

Projevy ekzému

Svědivost kůže, ať už se jedná o kůži na rukou, zádech či obličeji. Svědění může i předcházet vyrážka. Ta se nejčastěji objevuje na obličeji, zezadu pod koleny, na zápěstích, rukou nebo nohou. Může se ale objevit i jinde na těle. Postižené oblasti se obvykle jeví velmi suché, ztuhlé či šupinaté. U lidí se světlou pletí se mohou postižené oblasti jevit začervenalé, posléze mohou mírně zhnědnout. U lidí s tmavší pletí může ekzém ovlivnit pigmentaci a postižené oblasti se pak jeví výrazně světlejší nebo tmavší, než okolní kůže. U dětí může svědivá vyrážka mokvat či naopak nadměrně vysychat, což se většinou děje na obličeji a skalpu.

Příčina vyrážky

Příčina vzniku ekzému není známá, ale předpokládá se, že je spojen s nadměrně citlivou reakcí imunitního systému na podráždění. Tato reakce způsobuje symptomy ekzému. Ekzém se navíc často objevuje v rodinách, kde již mají v anamnéze astma a další alergie. Vysychání pokožky a průnik bakterií může způsobit také poškození pleti.

U některých lidí se svědivá vyrážka objeví jako reakce na jistou látku či okolnost. U někoho to může být kontakt s drsným a hrubým materiálem, u jiného přílišné teplo či chlad, vystavení pleti dezifenkčním přípravkům nebo zvířecí srsti. Spouštěčem symptomů ekzému může být překvapivě i resperační infekce či nachlazení, stejně jako stres, který již vzniklé symptomy nadále zhoršuje. Ačkoliv na ekzém v současnosti neexistuje lék, pro většinu postižených je úlevou užívání léků a také důsledné vyhýbání se příčinám vyrážek. Toto onemocnění není nakažlivé a nešíří se z člověka na člověka.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Za vším hledejte vitamíny z B-komplexu. Víme jak podpořit krásnou pleť, vlasy, nehty ...
více
Kůže je největší detoxikační orgán našeho těla. Má rozlohu 2 m² a váží asi 4kg. Je odrazem vnitřního prostředí vašeho těla. Tvoří bariéru mezi venkovním světem a vnitřním prostředím organismu. Ochrana před vnějším prostředím je však pouze jedna z jejich mnoha funkcí. V kůži je uloženo mnoho receptorů, které reagují na teplo, chlad, tlak nebo i poranění.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup