603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Vitální houby a cukr v krvi

Agaricus brasiliensis i Reishi Ganoderma lucidum patří mezi vitální houby. Zatímco první jmenovaná pochází z oblasti amerických deštných pralesů, druhá je velmi důležitou houbou v tradiční čínské medicíně ... 

Image 1

Využití mediciálních hub

Laboratorními pokusy se potvrdilo, že tyto houby dokáží:

 • Modulovat imunitní systém
 • Působí protiinfekčně
 • Protinádorové
 • Regulují hladinu cukrů a lipidů v krvi
 • Jsou silnými antioxidanty ... 

Co je diabetes mellitus?

Diabetes mellitus (cukrovka, úplavice cukrová, DM) je chronické onemocnění spojené s výskytem nadměrného množství cukrů v krvi člověka. Postihuje až 5 % obyvatelstva. Při onemocnění je zvýšená hladina cukru v krvi (hyperglykémie), může být i snížená (hypoglykémie) a cukr v moči (glykosurie). 

Rozlišujeme 2 typy:

 • Diabetes I. typu (autoimunitní onemocnění)
  Zde jsou ničeny buňky slinivky břišní, které produkují inzulín vlastním imunitním systémem, tj. absolutní nedostatek inzulínu. Tento typ je zcela závislý na dodání inzulínu a projevuje se především v mládí. Má sklon k těžkým akutním komplikacím.
 • Diabetes II. typu
  Je způsobeno sníženou citlivostí tkání vlastního těla k inzulínu, tj. relativní nedostatek inzulínu. Nezávislý na inzulínu (mohou být pouze tbl.), projevuje se spíše u starších osob s nadváhou, ale i s výskytem cukrovky geneticky.

Oba typy tedy vznikají v důsledku nedostatku inzulínu produkující ze slinivky břišní.

Příznaky cukrovky

Cukrovku si člověk přivodí  nesprávnou a překytečnou konzumací jídla. Po potvrzení kladného výsledku z krve se pacient musí omezit v konzumaci sladkých jídel a všeho, co obsahuje zvýšený index cukru...

Image 2

Neléčená cukrovka se projevuje zejména:

 • Žízní
 • Zvýšeným močením
 • Zamlžené vidění
 • Snížení chuti na sladké
 • Slabostí
 • Lidem s cukrovkou I.typu zapáchá dech po acetonu a je obsah glukózy v moči

Základem léčení diabetes mellitus je dieta s omezeným množství sacharidů, tuků ... Pokud nestačí dieta přechází se na léky či inzulín.


Mediciální houby a diabetes - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili na vliv těchto dvou hub na tvorbu dusíkových radikálů u diabetu I. typu. 

Podobně jako kyslíkové radikály vznikají v případě stresových situací i dusíkové radikály. Tento stav může navodit i hyperglykémie. Vznikající reaktivní radikály mají cytotoxický vliv na mnohé buňky, dochází k zvýšení apoptózy u buněk imunitního systému, což jej může oslabit.

Image 3

Zda tento stav dokážou zvrátit extrakty z Agaricu a Ganodermy mělo být touto studií ověřeno.
K pokusům byly použity krysy, jež byly rozděleny do 6 skupin – kontrolní skupina léčená Agaricem a kontrolní skupina dostávající Ganodermu. U diabetických myší vedlo podávání medicinálních hub ke snížení aktivity NO syntázy a snížení koncentrace dusíkových radikálů. Také došlo ke snížení úmrtnosti leukocytů, došlo u nich k zvýšení exprese protiapoptotických molekul.

Výsledky jednoznačně dokládají, že použité medicinální houby dokáží snižovat množství dusíkových radikálů a zvyšují expresi molekul chránících buňky před apoptózou (buněčná smrt). Tím udržují leukocyty naživu a nedochází k jejich úbytku, jak je tomu v případě diabetu běžné (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: The Effect of Agaricus brasiliensis and Ganoderma lucidum Medicinal Mushroom

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z vitálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Látka cordycepin, jak už její název naznačuje, se extrahuje z hub z rodiny Cordyceps, ať už se jedná o Cordyceps militaris či sinensis.
více
Cordyceps ochraňuje buňky slinivky produkující inzulín ...
Cordyceps (housenice čínská) je parazitická houba, jejíž domovinou jsou vysokohorské oblasti Tibetu a Číny. Živí se hmyzem, jeho larvami, plodnice poté co „vysaje“, obsah zaplní prázdnou skořápku. Cordyceps je velmi cennou léčivou houbou již po tisíce let, kdy ji využívá tradiční čínská medicína.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup