603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Vakcinace a imunitní systém

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je vitální houbou, která je velmi dobře známá i u nás. Vytváří plodnice u či na kmenech stromů či pařezů a podobají se barvou i tvarem ústřici. Sbírá se a využívá v kulinářství. Stejně tak ve své domovině, která je v Asii, tam je navíc ceněna i jako lék. Čína je největším pěstitelem a prodejcem hlívy na světě.    

Image 1

Díky vysokému obsahu polysacharidů ve formě beta glukanů je hlíva silným imunomodulantem.

Podle tradiční čínské medicíny

  • Podílí se na aktivaci imunitního systému
  • Antioxidační účinky
  • Působí antimikrobiálně

Schopnosti modulovat imunitní systém je možné využít mnoha způsoby, jedním je i ve vakcínách. Vakcína musí fungovat tak, aby vyvolala dostatečnou odezvu imunitního systému, který si pak vytvoří protilátky. Je tedy nutné stimulovat jak vrozenou, tak i získanou složku imunity. Tu první část často stimulují složky, které, krom virových či bakteriálních částí, obsahují vakcíny.

 Co je vakcinace?

Vakcinace (očkování) je lékařský zákrok, při kterém se zdravý organismus záměrně setká s méně nebezpečným mikrobem. Imunitní systém se přitom naučí rozpoznávat antigeny (protilátky) a očkovaný by měl být tak chráněn před příslušnou nákazou, či před vážným průběhem tohoto onemocnění pokud se s ním tělo setká ... 

Ale je to vždy tak?

Stačí se podívat na očkování proti viru chřipky. Proč někteří očkovaní lidé posléze onemocní virem chřipky, která je může vyřadit na několik i týdnů z aktivního života. Proč tento průběh může být daleko vážnější?  Není lepší pouvažovat nad zvýšením prevence imunitního systému přírodní cestou?

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Mohly by extrakty z vitálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Cordyceps patří mezi vitální houby. Jeho účinky jsou v čínské medicíně známé již tisíce let a jeho využití se stále více uplatňuje i v západní medicíně ... 
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup