603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Střevní mikroflóra

Shiitake (Lentinula edodes) patří mezi asijské vitální houby, která se díky svým účinkům rozšířila po celém světě. Je hojně využívána v rámci tradiční čínské medicíny ... 

Image 1

 Podle tradiční čínské medicíny

Co je střevní mikroflóra?

Střevní mikroflóra jsou organismu, které žijí v trávící soustavě živočichů včetně člověka. Někdy hostiteli přispívají, někdy však škodí. V lidském střevě žije cca 500 druhů mikroorganismů. Největší část žije v tlustém střevě. Mikroorganismy ve výsledku tvoří 60 % hmotnosti naší stolice.
Nezapomeňme, že v trávící soustavě se tvoří převážná část našeho imunitního systému. Když máme naše mikroorganismy (houby i prvoci) "pod kontrolou" (probiotikum), nemusíme se obávat nejhoršího...
Mikroorganismy mohou i způsobovat onemocnění , kvasinka (Candica albicans) ...

Mikroorganismy vykonávají řadu užitečných funkcí:

  • Fermentují nevyužití organické látky z potravy
  • Připravují imunitní systém
  • Zamezují růstu patogenních mikroorganismů
  • Regulují vývoj střeva
  • Predukují vytamíny B12 a K
  • Produkují hormony, které regulují ukládání tuků

Více info Fermentování ...

Image 2

Mikroflóra u kojenců

Bezprostředně před porodem je střevo miminka sterilní. Během porodu se do novorozence dostávají mikroby (Escherichia coli, enterokoky) z porodních cest matky. To neplatí při porodu čísařským řezem. Skrze mlezivo a posléze mateřské mléko kojenec čerpá především lactobacily a bifidobakterie z mléčných žláz. Mlezivo obsahuje ochranné faktory a mléčný cukr laktózu. Rozkladem laktózy vzniká kyselina mléčná, která zabraňuje usídlení patogenních bakterií.
Více informací o Imunitě a mlezivu ...  

Pozor, antibiotika omezují mikroflóru!

V současné době je mikroflóra v popředí zájmů. Ukazuje se, že nemá vliv jen na správné trávení, ale moduluje aktivitu imunitního systému, vstřebávání živin, toxicitu léků.
Střevní bakterie též produkují látky ovlivňující mozkové funkce aj. Z toho vyplývá, že je potřebné mít neporušenou mikroflóru. Ta může být narušena např. antibiotiky, chemickými látkami z potravy, ale i druhem potravy, kterou konzumujeme a celkovým životním stylem. Mění se taktéž s věkem, stejně jako imunitní systém, který slábne. Střevní bakterie ke svému životu potřebují vlákninu (polysacharid), která je pro ně zdrojem energie.

Shiitake je plná polysacharidů je tedy logické, že byla využita v této studii jako prebiotikum. Zároveň je Shiitake studovaná v laboratořích i testována v klinických studiích.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Agaricus blazei Murill (AbM), též braziliensis, pochází z oblasti brazilských deštných pralesů, ale díky svým schopnostem pozitivně ovlivňovat zdraví člověka se rozšířil a je využíván po celém světě ...  
více
Dlouhodobé střevní obtíže, jakými jsou i nespecifické střevní záněty jako Crohnova nemoc či ulcerózní kolitida, jsou vážné, mnohdy velmi omezující a invalidizující nemoci.
více
Výskyt žaludečních vředů se v populaci zvyšuje. Stojí za tím hlavně současný způsob života. Všudypřítomné stresové faktory, nesprávně sestavený jídelníček a hlavně také bakteriální infekce Helicobacterem pylori.
Dochází k poškození sliznice, oslabení ochranných složek ve prospěch těch dráždivých, sliznici poškozujících. Rozvíjí se zánět, gastritida, na sliznici se mohou utvořit vředy. Mohou i perforovat a ohrozit pacienta, a navíc může též dojít k rozvoji rakovinného bujení v terénu zánětu a vředů.
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup