603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Střevní mikroflóra

Shiitake (Lentinula edodes) patří mezi asijské vitální houby, která se díky svým účinkům rozšířila po celém světě. Je hojně využívána v rámci tradiční čínské medicíny ... 

Image 1

 Podle tradiční čínské medicíny

Co je střevní mikroflóra?

Střevní mikroflóra jsou organismu, které žijí v trávící soustavě živočichů včetně člověka. Někdy hostiteli přispívají, někdy však škodí. V lidském střevě žije cca 500 druhů mikroorganismů. Největší část žije v tlustém střevě. Mikroorganismy ve výsledku tvoří 60 % hmotnosti naší stolice.
Nezapomeňme, že v trávící soustavě se tvoří převážná část našeho imunitního systému. Když máme naše mikroorganismy (houby i prvoci) "pod kontrolou" (probiotikum), nemusíme se obávat nejhoršího...
Mikroorganismy mohou i způsobovat onemocnění , kvasinka (Candica albicans) ...

Mikroorganismy vykonávají řadu užitečných funkcí:

  • Fermentují nevyužití organické látky z potravy
  • Připravují imunitní systém
  • Zamezují růstu patogenních mikroorganismů
  • Regulují vývoj střeva
  • Predukují vytamíny B12 a K
  • Produkují hormony, které regulují ukládání tuků

Více info Fermentování ...

Image 2

Mikroflóra u kojenců

Bezprostředně před porodem je střevo miminka sterilní. Během porodu se do novorozence dostávají mikroby (Escherichia coli, enterokoky) z porodních cest matky. To neplatí při porodu čísařským řezem. Skrze mlezivo a posléze mateřské mléko kojenec čerpá především lactobacily a bifidobakterie z mléčných žláz. Mlezivo obsahuje ochranné faktory a mléčný cukr laktózu. Rozkladem laktózy vzniká kyselina mléčná, která zabraňuje usídlení patogenních bakterií.
Více informací o Imunitě a mlezivu ...  

Pozor, antibiotika omezují mikroflóru!

V současné době je mikroflóra v popředí zájmů. Ukazuje se, že nemá vliv jen na správné trávení, ale moduluje aktivitu imunitního systému, vstřebávání živin, toxicitu léků.
Střevní bakterie též produkují látky ovlivňující mozkové funkce aj. Z toho vyplývá, že je potřebné mít neporušenou mikroflóru. Ta může být narušena např. antibiotiky, chemickými látkami z potravy, ale i druhem potravy, kterou konzumujeme a celkovým životním stylem. Mění se taktéž s věkem, stejně jako imunitní systém, který slábne. Střevní bakterie ke svému životu potřebují vlákninu (polysacharid), která je pro ně zdrojem energie.

Shiitake je plná polysacharidů je tedy logické, že byla využita v této studii jako prebiotikum. Zároveň je Shiitake studovaná v laboratořích i testována v klinických studiích.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Agaricus blazei Murill (AbM), též braziliensis, pochází z oblasti brazilských deštných pralesů, ale díky svým schopnostem pozitivně ovlivňovat zdraví člověka se rozšířil a je využíván po celém světě ...  
více
Dlouhodobé střevní obtíže, jakými jsou i nespecifické střevní záněty jako Crohnova nemoc či ulcerózní kolitida, jsou vážné, mnohdy velmi omezující a invalidizující nemoci.
více
Výskyt žaludečních vředů se v populaci zvyšuje. Stojí za tím hlavně současný způsob života. Všudypřítomné stresové faktory, nesprávně sestavený jídelníček a hlavně také bakteriální infekce Helicobacterem pylori.
Dochází k poškození sliznice, oslabení ochranných složek ve prospěch těch dráždivých, sliznici poškozujících. Rozvíjí se zánět, gastritida, na sliznici se mohou utvořit vředy. Mohou i perforovat a ohrozit pacienta, a navíc může též dojít k rozvoji rakovinného bujení v terénu zánětu a vředů.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup