603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Příznaky a projevy cukrovky

Agaricus brasiliensis i Reishi Ganoderma lucidum patří mezi vitální houby. Zatímco první jmenovaná pochází z oblasti amerických deštných pralesů, druhá je velmi důležitou houbou v tradiční čínské medicíně ... 

Image 1

Podle tradiční čínské medicíny 

Laboratorními pokusy se potvrdilo, že tyto houby dokáží:

 • Modulovat imunitní systém
 • Působí protiinfekčně
 • Napomáhají při nesprávném buněčném dělení buněk
 • Napomáhají optimalizovat hladinu cukrů a lipidů v krvi
 • Jsou silnými antioxidanty ... 

Co je diabetes mellitus?

Diabetes mellitus (cukrovka, úplavice cukrová, DM) je chronické onemocnění spojené s výskytem nadměrného množství cukrů v krvi člověka. Postihuje až 5 % obyvatelstva. Při onemocnění je zvýšená hladina cukru v krvi (hyperglykémie), může být i snížená (hypoglykémie) a cukr v moči (glykosurie). 

Rozlišujeme 2 typy:

 • Diabetes I. typu (autoimunitní onemocnění)
  Zde jsou ničeny buňky slinivky břišní, které produkují inzulín vlastním imunitním systémem, tj. absolutní nedostatek inzulínu. Tento typ je zcela závislý na dodání inzulínu a projevuje se především v mládí. Má sklon k těžkým akutním komplikacím.
 • Diabetes II. typu
  Je způsobeno sníženou citlivostí tkání vlastního těla k inzulínu, tj. relativní nedostatek inzulínu. Nezávislý na inzulínu (mohou být pouze tbl.), projevuje se spíše u starších osob s nadváhou, ale i s výskytem cukrovky geneticky.

Oba typy tedy vznikají v důsledku nedostatku inzulínu produkující ze slinivky břišní.

Příznaky cukrovky

Cukrovku si člověk přivodí  nesprávnou a překytečnou konzumací jídla. Po potvrzení kladného výsledku z krve se pacient musí omezit v konzumaci sladkých jídel a všeho, co obsahuje zvýšený index cukru...

Image 2

Neléčená cukrovka se projevuje zejména:

 • Žízní
 • Zvýšeným močením
 • Zamlžené vidění
 • Snížení chuti na sladké
 • Slabostí
 • Lidem s cukrovkou I.typu zapáchá dech po acetonu a je obsah glukózy v moči

Základem léčení diabetes mellitus je dieta s omezeným množství sacharidů, tuků ... Pokud nestačí dieta přechází se na léky či inzulín.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Mohly by extrakty z vitálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Látka cordycepin, jak už její název naznačuje, se extrahuje z hub z rodiny Cordyceps, ať už se jedná o Cordyceps militaris či sinensis.
více
Cordyceps (housenice čínská) je parazitická houba, jejíž domovinou jsou vysokohorské oblasti Tibetu a Číny. Živí se hmyzem, jeho larvami, plodnice poté co „vysaje“, obsah zaplní prázdnou skořápku. Napomáhá v lidovém léčitelství ochraňovat buňky slinivky produkující inzulín ... 
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup