603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Poporodní padání vlasů

V těhotenství jste si zvykla na krásné vlasy, ale po porodu si naříkáte, že z vaší bujné hřívy nic nezbylo?
Nebojte se nic. Víme, co vám pomůže ...

Image 1


Porod a padání vlasů

Většinu žen v tomto období trápí zvýšené padání vlasů. Není to ovšem tak, že se tělo najednou zblázní a vlasy začnou padat jako šílené. Tenhle pocit zúžení culíku pramení z něčeho úplně jiného.

Padání vlasů je normální věc, denně nám vypadne mezi 50 až 80 vlasy. Vždy se jedná o vlasová vlákna, která se nachází v klidové fázi životního cyklu. Tato fáze, kdy vlas vypadne (tzv. telogenní), je však kvůli vyšší hladině hormonů během těhotenství „odložena“ a v jeden moment tak na hlavě zůstane daleko více vlasů, než je obvyklé. Po porodu se ovšem vrátí hladina estrogenu do normálu a vlasy, které už na hlavě (nebýt hormonů) dávno neměly být, zkrátka vypadnou. A protože jich vypadne mnohem více najednou, získá pak spousta žen pocit, že začínají bez legrace plešatět.

Image 2

Během prvních týdnů po porodu vstoupí do telogenní fáze zhruba 30% vlasů na hlavě, přičemž tato vlna kulminuje průměrně po devíti týdnech od porodu. To vysvětluje vědecká zjištění, že poporodní ztráta vlasů se nejčastěji objevuje v období od dvou do čtyř měsíců od porodu. Obvykle pokračuje ještě dalších 6 až 24 týdnů a jen velmi zřídka přetrvává déle než rok.
Toto se vztahuje na normálně probíhající porod v termínu. Nezaměňujme ale za porod před termínem, čísařským řezem a s komplikacemi!

Poporodní ztráta vlasů je přirozená záležitost. Faktem ale zůstává, že pro ženu, která s žádným podobným nadměrným padáním vlasů nemá zkušenost, se jedná o téměř panickou situaci!

Co vám tohle období pomůže překonat?

1. Správná péče

Ano, vlasy vám opravdu vypadají, to je ta špatná zpráva. Pokud nechcete být po porodu stresované z velké ztráty vlasů, již v době těhotenství ochraňujte vlasy kůrou proti padání a dorůstání vlasů! Určitě se Vám to vyplatí!

Pro více info trichologické poradenství ...

2. Vyberte si komplexní řešení 

Vužijte společné síly produktů, který bojují proti vypadávání vlasů a podporují jejich růst. Produkt Vám zajistí počáteční revitalizaci vlasů a jejich výživu. Využijte vyspělé technologie nanokapslí a dostanete své účinné látky až pod pokožku hlavy. Tím si zajistíte tak obnovení růstu vlasů a zdraví vlasových folikul (zdroj Medaprex.cz).

Bez zdravého vlasového váčku není krásných vlasů!

Losos pro zářivé vlasy, jogurt pro jejich růst a maso proti padání vlasů ... 
Některé potraviny a živiny mají na vlasy zkrátka přímo magický vliv.

více
Možností, proč vaše kštice není, co bývala, je spousty. Některé z nich by vás navíc ani nenapadly.
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup