603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Nárůst zánětlivých onemocnění střev

Až dosud se jednalo pouze o podezření, že zánětlivá onemocnění střev jsou zvláštností naší doby, ale opak je pravdou. Četnost tohoto onemocnění neúměrně stoupá ...

Od roku 1990 do současnosti vede v prvenství Ulcerózní kolitida, Crohnova choroba a vředy i polypy tlustého střeva.
Zdá se, že společným jmenovatelem je vliv západního životního stylu (westernizace), což se v praxi projevuje ve spotřebě zpracovaných potravin a nárůstu přítomnosti průmyslových odvětví na všech územích.

Image 1

Záněty střev a žaludku

  • Ulcerózní kolitida
    Je zánětlivé onemocnění, které se omezuje pouze na tlusté střevo 
  • Crohnova choroba
    Může ovlivnit také tenké střevo a žaludek

V současné době se odhaduje, že trpí Ulcerózní kolitidou nebo Crohnovou chorobou něco mezi 200 a 250 tisíci lidmi. Nejvíce postiženými jsou dospělí mezi 20 a 30 lety, s dopadem na kvalitu života. Jeden z pěti případů se však vyskytuje i u dětských pacientů, paradoxně lépe připravených metabolizovat diagnózu chronického onemocnění, předurčenou k přetrvávání po celý život.

Ulcerózní kolitida je onemocnění, které musí být rozhodujícím způsobem kontrolováno, protože na rozdíl od Crohna, jej lze charakterizovat podle násilnějších a okamžitých projevů, které vyžadují včasnou hospitalizaci a intenzivní léčbu, či operaci. Jedná se o velmi náročnou operaci, jelikož vyžaduje odstranění celého tlustého střeva, a tudíž celkovou změnu životního stylu.

Léčebné terapie dokážou zaručit úplnou remisi nejen symptomů. Bylo prokázáno, že pacienti s endoskopickými a histologickými problémy mají vyšší riziko vzniku polypů nebo nádorů tlustého střeva.

V posledních dvaceti letech biologické léky změnily způsob léčby zánětlivých střevních onemocnění. V současné době pacient, který nereaguje na tradiční léčbu v první úrovni, má řadu dalších možností, které mohou snížit riziko kolektomie (chirurgické odstranění tlustého střeva nebo jeho části) v případě ulcerózní kolitidy nebo některých jiných zákroků a to i v případě Crohnovy choroby (zdroj Zdraví bez limitu).

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Agaricus blazei Murill (AbM) je vitální houbou, která pochází z pralesů jižní Ameriky, kde je využívána domorodými obyvateli k lidovému léčitelství u mnoha zdravotních obtíží. Díky svým účinkům se rozšířilo povědomí o ní po celém světě ... 
více
Vitální houby jsou známé svými výraznými léčivými účinky. Jsou nositeli vitality a energie, ochraňují a posilují mnohé orgány, hlavně pak podporují imunitní systém, a to nejen k aktivitě, ale také jej dokáží tlumit. Přičemž právě aktivace imunitního systému je potřebná při nádorových onemocněních. Nejinak je tomu u Coriolu.
Polysacharid krestin z něj extrahovaný je využíván i v klinické praxi, kdy je používám jako adjuvantní terapie při léčbě mnoha typů rakovin.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup