603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Na podzim vypadávají vlasy více

S ročním obdobím, kterého si momentálně naplno užíváme, se pojí spousta hezkých věcí. Listy zbarvené do oranžova, pouštění draků, zapalování svíček. Jenže mimo tyto pozitivní záležitosti máme s podzimem spojenou i jednu dost nepříjemnou, a to zvýšené vypadávání vlasů ...

Image 1

Podzim je vůbec, co se účesu týče, tak trochu rizikové roční období. Nejen, že fičí a prší, takže pořádný styling je takřka nemožný. Švýcarští vědci kromě toho prokázali, že na podzim nám opravdu vypadává více vlasů než během jiných ročních období.

Za všechno může ... sluníčko?

Pro logické vysvětlení je ovšem nejprve třeba říci si něco o normálním růstovém cyklu vlasu.
Vlas se v růstové fázi nachází většinou po dobu dvou až šesti let. V jednu chvíli se obvykle 90% vlasů na hlavě nachází právě v této růstové fázi, zatímco zbytek zůstává ve fázi klidové, tzv. telogenní. Ta trvá mezi dvěma až šesti týdny. Po jejím skončení vlas vypadne a vlasový váček začne produkovat nové vlasové vlákno (pokud není postižen některým z vlasových onemocnění jako například alopecie areata či androgenní alopecie).
Průzkum provedený švýcarskými vědci přinesl jedno poznání. Ženy zahrnuté do studie měly největší poměr vlasů v klidové, telogenní fázi v červenci, přičemž tato fáze u většiny z nich skončila zhruba po sto dnech, tedy v říjnu. A jak tato fáze končí? Ano, vypadnutím vlasu. Ale proč máme zrovna během července v telogenní fázi nejvíce vlasů? Vědci došli k hypotéze, že se jedná o evoluční záležitost: organismus se snaží zadržet vlasy na hlavě, aby chránily pleť před ostrým letním sluncem.

Image 2

Stav vlasů jako varování

Kromě toho jsou vlasy neuvěřitelně citlivý barometr. Buňky vlasů jsou druhými nejrychleji produkovanými buňkami v těle (po kostní dřeni), takže jsou to právě vlasy, na kterých bývá jako první vidět, že v organismu něco není v pořádku. Nedobrý stav vlasů tak může být varovným signálem v momentě, kdy se ještě žádné jiné symptomy problému neobjevují. Vlasy totiž v podstatě nepotřebujeme k přežití. Rozhoduje-li se organismus, zda podpořit v růstu vlasová vlákna, nebo zásobit krví s vitamíny důležité životní orgány, „rozhodne“ se vždy pro druhé zmíněné.

Jak proti padání vlasů bojovat?

Zavolejte nám a domluvte si schůzku s odborným trichologem ... 
Pomůžeme Vám vašeho problému se zbavit!

Image 3

1. Dávejte si pozor, co jíte ... 

Všichni víme, že vlasy je potřeba vyživovat ... 

Dodejte všechny živiny, které pro svůj růst potřebují:

Vynechat byste naopak měli saturované tuky a naopak konzumovat jídla bohatá na nesaturované tuky. Samozřejmě důležité je pít dostatečně vody. Víte, že 24% vlasu je vlastně voda? Vodu tedy dodejte tělu sami, o všechny živiny se postaráme my ... 

2.  Zbavte se stresu

Zvýšený stres vede ke stažení cév, a ty pak omezují „dodávky“ prospěšných živin do vlasů. Čím více stresových událostí prožíváme, tím méně jsou naše vlasy vyživené. Existuje spousta možností, jak se stresu zbavit. A méně stresu pomůže jak vašim vlasům, tak celkovému zdraví organismu, kvalitnímu spánku a životní pohodě.

3.  Podlehněte sportu

Sport je zcela univerzální prostředek k zachování krásy. Nejen proto, že nám napomáhá získat krásnou postavu, ale také proto, že se díky fyzické aktivitě a pocení zbavíme toxinů, které se v našem těle přirozeně kumulují. Když se stane fyzická aktivita neoddělitelnou součástí vaší denní rutiny, nezapomeňte si po každém náročném cvičení, kdy se z vás po „jen lil“, vlasy umýt. Snížíte tak kyselost pokožky hlavy. Šampon na vlasy aplikuje krouživými pohyby připomínajícími masáž, podpoříte tak cirkulaci krve v pokožce, a tím pádem její větší zásobení potřebnými živinami. Hlavu masíruje jednu až dvě minuty, pak už můžete pokračovat v oplachování a nanášení kondicionéru, balzámu či masky.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Padání a následná ztráta přirozené hustoty vlasů je člověka stresující. Není to jen problém důchodového věku, velmi postihuje i mladší generaci a děti. Nechci se nijak dotýkat mužské polulace, ale pro ženy je to velmi depresivní stav.
Co tedy s tím? 
více
Padají vlasy ze stresu nebo kvůli hormonům, či lékům které bereme? Má vliv na padání vlasů antikoncepce? 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup