603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Maitake a nesprávné buněčné dělení buněk jater

Maitake (Grifola frondosa, trsnatec lupenitý) patří mezi dřevokazné chorošovité houby. Její popularita je největší v Asii, odkud také pochází. Zde je využívána v tradičních medicínách. Nevyhýbá se jí ani současná věda ...    

Image 1

Využití Maitake

Je vědecky ověřené, že má vlastnosti:

  • Imunostimulační
  • Antioxidační
  • Cholesterol a cukr v krvi snižující účinky
  • Také protinádorové ...

Příznaky rakoviny jater

Rakovina jater je závažné onkologické onemocnění, které se ještě v této době velice problematicky léčí. Dnešní medicína však dokáže život s tímto onemocněním prodloužit.Vzniká často na podkladě jaterní cirózy. Ta se vyskytuje u jedinců konzumujících nadměrné množství alkoholu, nebo u osob s chronickou virivou hepatitidou B i C. Může mít celou řadu různorodých příznaků.
Příčina a mechanismus rakoviny je chyba v genetické informaci (DNA) buňky v našem těle, která nebyla usmrcena imunitním systémem. Buňka dostatečně nereaguje na příkazy naší imunity. Z okolí přijímá živiny a nekontrolovaně se dělí, vzniká tzv. nádorový růst. 

Chraňte svůj imunitní systém!


Maitake a rakovina jater - studie

V této studii se vědci věnovali Maitake v souvislosti s rakovinou jater.
Tato rakovina často vzniká na podkladě nějakého jaterního poškození, tj. na podkladě cirhózy, při infekčních hepatitidách B a C, působení aflatoxinů ...
Jaterní nádory jsou často diagnostikovány v pozdějších stádiích, neboť bývá dlouho bez příznaků. Léčba je primárně, pokud je to možné chirurgická s odstraněním nádoru. Využívá se též chemoterapie, které se cévami dodává přímo do jater.

Vědci využili vodný extrakt z Maitake a aktivní frakci. Ukázalo se, že tyto extrakty stimulují autofagii, sebepozření buňky a apoptózu (sebezabití), aktivuje totiž kaspázy, které tento proces spouští a blokuje také mechanismy, které chrání buňky před apoptózou. To má samozřejmě vliv na objem nádoru, pokud ubývají rakovinné buňky, ubývá i nádorová masa. Dále pak extrakty blokují proliferaci, tedy množení rakovinných buněk, a to díky tomu, že zastavuje buněčný cyklus, kterým musí před rozdělením buňka projít. Tyto pokusy byly prováděny in vitro, na buněčné kultuře rakovinných buněk hepatomu. Další část pokusů se pak prováděla i na myších, kterým byl nádor implantován. I na živém organismu působí oba extrakty pozitivně, tedy omezují růst nádorů.

V této studii vědci potvrdili, že jimi vytvořené extrakty z Maitake účinkují protirakovinně jak na buněčné kultuře, tak na nemocných myších (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Lin CH, Chang CY, Lee KR, Lin HJ, Lin WC, Chen TH, Wan L. Cold-water extracts of Grifola frondosa and its purified active fraction inhibit hepatocellular carcinoma in vitro and in vivo. Exp Biol Med (Maywood). 2016. pii: 1535370216640149.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Hericium erinaceus (korálovec ježatý) dostal své jméno dle tvaru připomínající korál. Jedná se o parazitickou houbu rostoucí na kmenech stromů, pařezů. Má významné postavení v lidovém léčitelství i v tradiční čínské medicíně.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup