603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Jaké jsou příznaky leukémie?

 Leukémie je zhoubné neinfekční nádorové bujení krvetvorby (rakovina krve) ....

Image 1

Příznaky leukémie

Leukémie (bílá nemoc) je akutní nádorové onemocnění (bujení) bílých krvinek (leukocyty), které vychází z buněk kostní dřeně, nebo z lymfatického systému.
Leukémie jsou krevní malignity, které můžeme dělit na akutní a chronické; každou z nich na lymfatickou a myeloidní. Méně časté jsou pak malignity červených krvinek a krevních destiček. Zatímco mnohé typy jsou poměrně dobře léčitelné, jiné jsou stále příčinou úmrtí. Při leukémii dojde k mutaci v buněčném klonu/linii či krvetvorné buňce (maligní transformace). Takto změněné buňky se rychle množí a neplní své funkce.
V případě nejčastějších leukémií postihujících buňky imunitního systému a setkáváme se hlavně s poruchami obranyschopnosti.

Pacient je náchylný na:

  • Infekce
  • Trpí teplotami
  • Úbytkem hmotnosti
  • Únavou
  • Zvětšené uzliny a slezina
  • Chudokrevnost
  • Poruchy srážlivosti

Jak se projevuje leukémie?

Většina pacientů pociťuje únavu a malátnost. U některých nemocných dochází k hubnutí bez zřejmé příčiny. Časté je také zvýšené pocení, zvýšené teploty. Část nemocných má projevy chudokrevnosti (anémie), která se projevuje slabostí, dušností i otoky kotníků.

Základním vyšetřením je vyšetření krevního obrazu, kde obvykle najdeme vyšší počet bílých krvinek a pokles červených krvinek a destiček. Na vzniku chronické lymfocytární leukémie (CLL) a akutní lymfoblastická leukémie (ALL) u dospělých se spolupodílí onemocnění imunity a prodělané virové infekce. U mnoha pacientů však ani jeden z těchto rizikových faktorů nenajdeme, a proto zůstává příčina vzniku leukemií stále nejasná.

Při léčbě se uplatňuje chemoterapie, imunoterapie a transplantace kostní dřeně.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Mnohočetný myelom je zhoubná choroba kostní dřeně, která vzniká nekontrolovaným množením myelomových buněk v kostní dřeni ... 
více
Monocyty jsou buňky, které patří do rodiny leukocytů, tedy bílých krvinek ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup