603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Hlíva jako součást vakcín pro lepší stimulaci imunitního systému

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je houbou, která je velmi dobře známá i u nás. Vytváří plodnice u či na kmenech stromů či pařezů a podobají se barvou i tvarem ústřici. Sbírá se a využívá v kulinářství. Stejně tak ve své domovině, která je v Asii, tam je navíc ceněna i jako lék. Čína je největším pěstitelem a prodejcem hlívy na světě.    

Image 1

Díky vysokému obsahu polysacharidů ve formě beta glukanů je hlíva silným imunostimulantem.

Využití Hlívy

  • Podílí se na aktivaci imunitního systému
  • Antioxidační účinky
  • Působí přímo antimikrobiálně
  • Napomáhá zabíjet nádorové buňky ...

Schopnosti stimulovat imunitní systém je možné využít mnoha způsoby, jedním je i ve vakcínách. Vakcína musí fungovat tak, aby vyvolala dostatečnou odezvu imunitního systému, který si pak vytvoří protilátky. Je tedy nutné stimulovat jak vrozenou, tak i získanou složku imunity. Tu první část často stimulují složky, které, krom virových či bakteriálních částí, obsahují vakcíny.

 Co je vakcinace?

Vakcinace (očkování) je lékařský zákrok, při kterém se zdravý organismus záměrně setká s méně nebezpečným mikrobem. Imunitní systém se přitom naučí rozpoznávat antigeny (protilátky) a očkovaný by měl být tak chráněn před příslušnou nákazou, či před vážným průběhem tohoto onemocnění pokud se s ním tělo setká ... 

Ale je to vždy tak?

Stačí se podívat na očkování proti viru chřipky. Proč někteří očkovaní lidé posléze onemocní virem chřipky, která je může vyřadit na několik i týdnů z aktivního života. Proč tento průběh může být daleko vážnější?  Není lepší pouvažovat nad zvýšením prevence imunitního systému přírodní cestou?


Hlíva a vakcinace - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Byly vytvořeny molekuly, které se skládaly z extrahovaných polysacharidů a biokompatibilních nanopartikulí železa (malinkých částeček). Tyto partikule urychlují produkci volných kyslíkových radikálů v imunitních buňkách, v makrofázích, které působí ničivě na bakterie a zvyšují aktivitu makrofágů. V pokusech na zvířatech se ukázalo, že se takto vytvořené molekuly, tedy polysacharid s nanopartikulí velmi účinně redukují objem nádorové masy a zvyšuje se aktivita a počet imunitních buněk, které pak rakovinu ničí. Tento efekt je mnohem silnější v případě molekul, než pokud je využit jen polysacharid.

Pokud by tedy byly polysacharidy ve formě nanopartikulí složkou vakcíny, mohutně by stimulovaly imunitní systém, který by si pak vytvořil potřebnou a silnou obranu proti infekci, proti které očkování bylo(zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj:Devi KS., Nanoparticle and polysaccharide conjugate: a potential candidate vaccine to improve immunological stimuli. Int. J Biol Macromol 2015;72:1254-64.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Cordyceps patří mezi medicinální houby. Jeho účinky jsou v čínské medicíně známé již tisíce let a jeho využití se stále více uplatňuje i v západní medicíně ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup