603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Hlíva a využití při lymfomu

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je houba, která je velmi dobře známá i u nás. Je využívána hlavně v kulinářství, ale stále více se oceňují i její zdraví podporující účinky. Je potvrzováno, že hlíva disponuje řadou léčivých účinků ... 

Image 1

Využití Hlívy

 • Stimulaci imunitního systému
 • Neutralizaci volných radikálů
 • Přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi
 • Má též účinky protinádorové ...

Co je lymfom?

Lymfomy jsou zhoubné/maligní nádory mízních/lymfatických uzlin a lymfatické tkáně v okolí sleziny, jater, střev a velkých krevních cév, dále kostní dřeň a brzlík/thymus. Lymfocyty jsou jedním typem bílých krvinek, které hrají hlavní roli v obranných/imunitních schopnostech našeho těla. Tvoří protilátky při různých onemocněních a některé z nich jsou schopné i likvidovat škodlivé látky a organismy, které se do našeho těla dostanou ...

Lymfomy lze rozdělit do tří skupin:

 • Hodgkinův lymfom
  Objevuje se mezi 15 až 30 rokem, ale i po 50 roku věku (vysoká úspěšnost léčby)
 • nonHodgkinské nádory lymfatické tkáně
  Objevuje se mezi 20 až 40 rokem
 • Burkittův lymfom
  Agresivní forma nonHodgkinského lymfomu. Objevuje se v souvislosti s onemocněním EB virem /EpsteinBarrové (tumor v obličeji/africké děti)

Příznaky lymfomu - Hodgkinova choroba

Hodgkinova choroba začíná v jedné lymfatické uzlině a postupně se "tiše" šíří do okolí, čili více lymfatických uzlin. Nejvíce nápadné jsou uzliny na krku, ale zvětšit se mohou i v podpažích i tříslech.

Hlavním příznakem je:

 • Dlouhotrvající zvětšení mízních uzlin (jsou nebolestivé a tuhé)
 • Únava, malátnost
 • Zvýšená teplota
 • Večerní horečka nebo pocení po delší dobu
 • Střídání dnů bez/se zvýšenou teplotou (připomíná běžné onemocnění)
 • Svědění kůže
 • Hubnutí


Image 2

Hlíva a rakovina mízních uzlin - studie

V této studii se vědci zaměřili a působení hlívy na rakovinu mízních uzlin/lymfom. Lymfomy patří mezi nádorová onemocnění lymfatického systému a vycházejí z buněk ‒ lymfocytů, které se nekontrolovaně množí. Tím se začne postižená uzlina zvětšovat, mohou být postiženy i jiné orgány, kde je lymfatická tkáň. Zvětšuje se tedy často i slezina. Lymfomy se dělí na Hodgkinské a nonHodgkinské, a to dle jejich charakteristik. Liší se i postup léčby a prognóza. Léčba je založené na chemoterapii, biologické léčbě i radioterapii.

V tomto případě byl z hlívy vytvořen extrakt, který obsahoval glukany, u kterých je prokázáno, že podporují imunitní systém, zvyšují počty lymfocytů, aktivují makrofágy, NK buňky aj. Tento extrakt podali myším s lymfomem. Těmto myším byl podpořen imunitní systém a došlo k regresi nádorů. Nejlepšího výsledku, a to 75% regrese, bylo dosaženo v dávkách 20 mg/kg. Díky tomuto efektu došlo k prodloužení doby přežití nemocných myší, které nebyly jinak léčeny. Krom posílení imunitního systému, který atakoval nádorové buňky, se také ukázalo, že použitý hlívový extrakt „zabíjel“ rakovinné buňky.

Glukanový extrakt z hlívy pomáhá ničit rakovinné buňky dvěma způsoby, pomocí aktivace imunitního systému a přímého působení (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj:www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1567576915000429

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup