603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Hericium v boji proti nádorům střev

Hericium, korálovec ježatý, je medicinální houbou, která je využívána např. v tradiční čínské medicíně. Její vliv na zdraví je testován i vědecky.

Image 1

Využití Hericia

 • Potvrdily se jeho účinky na imunitní systém
 • Také na metabolismus lipidů či cukrů
 • Dokáže též ničit takové bakterie, jakou je methicilin rezistentní stafylokok
 • Působení na nervový systém, kdy regeneruje a ochraňuje před poškozením neurony

Rakovina tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva je jednou z nejčastějších forem rakovin ... 

Tlusté střevo je součástí našeho trávícího traktu, kde se ukládá přebytečný materiál. Společně s rektem (konečníkem), který je zakončením tlustého střeva, tvoří svalovitou strukturu ve tvaru dlouhé trubice. Nádory tlustého střeva a konečníku se tvoří na vnitřní straně stěny střeva a nazývá se polyp.

Karcinomy tlustého střeva mají tendenci metastazovat do plic. U většiny nemocných je však příčina kolorektálního karcinomu neznámá. Jsou ale i rizikové faktory, které vznik onemocnění zvyšují.

Co ovlivňuje rakovinu tlustého střeva?

 • Složení stravy
  Stravování s nedostatkem vlákniny a více smažených a pečených jídel, nadbytek živočišných tuků, červeného masa a uzenin, nepravidelné vyprazdňování ...
 • Věk nad 50 let
  Nejsou vyjímkou i mladší pacienti
 • Některé druhy polypů
  Výrůstky ze stěny střeva
 • Dědičnost
 • Chronická zánětlivá onemocnění střeva
  Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba
 • Obezita
  Málo pohybové aktivity, nesprávný životní styl


Hericium a rakovina střev - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci věnovali antimetastatickým účinkům Hericia. Byl vytvořen model, na kterém se ozřejmilo, zda má extrakt z Hericia skutečně takové účinky. Připravený etanolový a vodný roztok vykazoval protirakovinné účinky, neboť indukoval u nádorových buněk apoptózu, tj. buněčnou smrt.

Hericium tedy dokáže omezit růst nádorové masy i ji zmenšit. Co se metastazování týká, bylo zjištěno, že ho snižuje o více než 60%. A mechanismus jakým působí proti metastazování, je založený na inhibici metaloproteáz, která štěpí mezibuněčnou hmotu, díky čemuž mohou nádorové buňky snáze vycestovat.
Extrakty z Hericia též blokují aktivitu nádorových buněk, potlačují fosforylační pochody v buňce, kterou jsou k její aktivitě potřebné, rakovinné buňky, pokud nejsou „zabity“, ani nevycestovávají. Snižuje tedy migraci i invazivitu nádorových buněk. Při testech in vivo na myším, kterým byly transplantovány rakovinné buňky, se ukázalo, že pokud je extrakt podáván, snižuje formaci nádorových metastatických nodulů/uzlů v plicích o více než 50%, tím se také nezvyšuje hmotnost plic.

Je tedy patrné, že Hericium má vysoký potenciál co se léčby rakoviny a zamezení metastazování týká. Působí na rakovinné buňky několika mechanismy, které všechny vedou k omezení životnosti rakovinných buněk i jejich schopnost vycestovat a tvořit vzdálené orgánové metastázy. Etanolový extrakt je pak o něco málo účinnější, než vodný (zdoj Mycomedica.cz).

Zdroj: Kim SP, Nam SH, Friedman M. Hericium erinaceus (Lion's Mane) mushroom extracts inhibit metastasis of cancer cells to the lung in CT-26 colon cancer-tansplanted mice. J Agric Food Chem. 2013;61(20):4898-904.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Shiitake (Lentinula edodes) patří mezi asijské medicinální houby, která se díky svým účinkům rozšířila po celém světě. Je hojně využívána v rámci tradiční čínské medicíny ... 
více
Chaga (Inotus obliquus, rezavec šikmý) je parazitickou chorošovitou houbou pocházející z oblasti Sibiře a Ruska. Díky svým léčivým účinkům se její užívání rozšířilo po celém světě ... 
více
Chronické střevní záněty, jakými jsou i nespecifické střevní záněty jako Crohnova nemoc či ulcerózní kolitida, jsou vážné, mnohdy velmi omezující a invalidizující nemoci.
více
Medicinální houby jsou známé svými výraznými léčivými účinky. Jsou nositeli vitality a energie, ochraňují a posilují mnohé orgány, hlavně pak podporují imunitní systém, a to nejen k aktivitě, ale také jej dokáží tlumit. Přičemž právě aktivace imunitního systému je potřebná při nádorových onemocněních. Nejinak je tomu u Coriolu.
Polysacharid krestin z něj extrahovaný je využíván i v klinické praxi, kdy je používám jako adjuvantní terapie při léčbě mnoha typů rakovin.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup