603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Coriolus a buněčné dělení zažívacího traktu

Vitální houby jsou známé svými výraznými léčivými účinky. Jsou nositeli vitality a energie, ochraňují a posilují mnohé orgány, hlavně pak podporují imunitní systém, a to nejen k aktivitě, ale také jej dokáží tlumit. Přičemž právě aktivace imunitního systému je potřebná při nádorových onemocněních. Nejinak je tomu u Coriolu.
Polysacharid krestin z něj extrahovaný je využíván i v klinické praxi, kdy je používám jako adjuvantní terapie při léčbě mnoha typů rakovin.

Image 1

Využití Coriolu

Jeho působení na rakovinné buňky bylo ověřeno pomocí studie založené na určení vlivu krestinu na buňky rakoviny zažívacího traktu. 

Existují studie na pacientech, a to hlavně v případě léčení rakoviny. Bohužel musíme respektovat nařízení EU a u tohoto produktu je nesmíme uvádět. Coriolus pro země EU musí být zahrnut do kategorie veterinární.

Co je rakovina tlustého střeva?

Rakovina jsou různé druhy onemocnění, jež mají společné patologické buňky, které se vymkly kontrole organismu. Může to být zapříčiněno oslabením imunitního systému, vlivem prostředí. Rakovina (nádory) střeva postihuje především tlusté střevo (adenokarcinom) a konečník (kolorektální karcinom). Tumor (zduření) je zatvrdnutí (otok) tkáně. Vznik polypů (žlázovitých výrůstků), které se mohou po určitém čase přeměnit ve zhoubný nádor.

Příznaky

 • Velmi malé množství krve ve stolici
 • Střídání průjmu a zácpy a hlen ve stolici
 • Křečovité bolesti břicha
 • Pocit plnosti
 • Chudokrevnost
 • Plynatost
 • Jedinec se cítí slabý, unavený a ztrácá na váze

Rizikové faktory 

Příčiny rakoviny tlustého střeva a konečníku:

 • Dědičné faktory pro tvorbu polypů na sliznici ...
 • Strava s vysokým obsahem živočišných tuků, červeného masa, nízký obsah vlákniny (nepravidelná stolice,tzv. zahlenění střev), nedostatek vitamínu C a kyseliny listové ...
 • Ve věku cca 50 let je kolorektální karcinom častější
 • Mužská populace v ČR je více diagnostikována tímto typem rakoviny (konzumace piva)
 • Střevní záněty (ulcerózní kolitida, Crohnova nemoc)

V posledním stádiu rakoviny tlustého střeva dochází ke vzniku vzdálených metastáz, které se nejčastěji objevují v játrech a plicích.

Včasnou diagnózou - prevencí lze ve většině případů tomuto stádiu předejít!

Image 2

Coriolus a rakovina žaludku i tlustého střeva - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Sledovala se schopnost proliferace a invazivity těchto buněk v přítomnosti polysacharidu. Buňky rakoviny žaludku byly inhibovány po 48 hodinové kultivaci s krestinem v dávce 100 microgramů/ml, zatímco buňka rakovina tlustého střeva byly mnohem citlivější k účinkům krestinu. Snížení proliferace bylo zaznamenáno již po 24 hodinách, a to i při dávce 10 mikrogramů/ml. Invazitita nádorových buněk byla speciálně testována a došlo se ke stejným výsledkům jako v případě inhibice proliferace těchto buněk.
Krestin dokáže snížit invazivitu, tedy i metastatickou kapacitu rakovinných buněk tlustého střeva a žaludku. U rakovinných buněk navíc došlo ke zvýšení exprese povrchových molekul, jež slouží k rozpoznání těchto buněk imunitním systémem, a to hlavně HLA třídu I, ale také specifický adenokarcinomový antigen AC-81.
Krestin z coriolu pomáhá inhibovat proliferaci a invazivitu rakovinných buněk, ale navíc je také „zviditelňuje“ pro imunitní systém, aby je ten mohl atakovat a eliminovat (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Iguchi C, Nio Y, Takeda H, Yamasawa K, Hirahara N, Toga T, Itakura M, Tamura K. Plant polysaccharide PSK: cytostatic effects on growth and invasion; modulating effect on the expression of HLA and adhesion molecules on human gastric and colonic tumor cell surface. Anticancer Res. 2001;21(2A):1007-13.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Chaga (Inotus obliquus, rezavec šikmý) je parazitickou chorošovitou houbou pocházející z oblasti Sibiře a Ruska. Díky svým léčivým účinkům se její užívání rozšířilo po celém světě ... 
více
Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je lupenitá medicinální houba, která je rozšířená po celém světě. Nacházíme ji v trsech na stromech i mrtvých či pařezech. Nejčastěji roste na buku, jilmech či vrbách. Houba má všestranné využití, je významnou součástí gastronomie. Důležitější však je, že má zdraví podporující účinky ... 
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Hericium, korálovec ježatý, je medicinální houbou, která je využívána např. v tradiční čínské medicíně. Její vliv na zdraví je testován i vědecky.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup