603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Cordyceps ochraňuje buňky slinivky produkující inzulin

Cordyceps ochraňuje buňky slinivky produkující inzulín ...
Cordyceps (housenice čínská) je parazitická houba, jejíž domovinou jsou vysokohorské oblasti Tibetu a Číny. Živí se hmyzem, jeho larvami, plodnice poté co „vysaje“, obsah zaplní prázdnou skořápku. Cordyceps je velmi cennou léčivou houbou již po tisíce let, kdy ji využívá tradiční čínská medicína.

Image 1

Využití Cordycepsu

  • Životabudič, který dodává fyzickou i psychickou sílu a odolnost
  • Imunostimulant
  • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem 
  • Přispívá k ochraně rozvoje nádorového bujení
  • Přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi ...

Využití Cordycepsu při diabetu

Diabetes mellitus II. typu (cukrovka) je nemoc, se kterou se setkáváme i u obézních lidí. Je dána hlavně rezistencí tkání na inzulin, ale roli hraje i snížení produkce inzulinu, „únava slinivky“ či poškození slinivky. Obezita je totiž spojená se zvýšeným výskytem zánětů, oxidačním stresem ...
Inzulin je produkován buňkami beta, které se nacházejí v Langerhansových ostrůvcích.


Cordyceps a slinivka břišní - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Pro tuto studii vědci vytvořili model cukrovky II. typu, kdy podali krysám streptozotocin, který poškodí slinivku a krmili je vysokotučnou dietou. Jedné skupině krys byl podáván cordyceps a za 4 týdny se vyhodnotilo, zda podávání mělo nějaký efekt, tj. odebírala se krev na biochemii, provedly se imunohistochemické analýzy atd. U diabetických myší byly zvýšené hladiny glukózy, hlavně přímo po příjmu potravy, zde se zvýšila i hladina inzulinu, ale senzitivita buněk na něj byla snížení.

Image 2

Při zkoumání slinivky se ukázalo, že došlo k poškození, buňky podléhaly buněčné smrti ‒ apoptóze. Pokud byly krysy léčeny Cordycepsem, došlo ke snížení hladiny glukózy i inzulinu po jídle a zvýšila se senzitivita k inzulinu, tj. buňky na inzulin reagovaly a glukóza mohla pronikat do buňky. Navíc se ve slinivce léčených myší snížil i počet apoptotických umírajících buněk.

Touto studií autoři prokázali, že Cordyceps reguluje cukrovku II.typu. Snižuje hladiny glukózy a inzulinu po jídle a ochraňuje buňky slinivky, i ty, které produkují inzulin, proti poškození. Navíc zvyšuje senzitivitu buněk k inzulinu (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Liu H, Cao D, Liu H, Liu X, Mai W, Lan H, Huo W, Zheng Q. The Herbal Medicine Cordyceps sinensis Protects Pancreatic Beta Cells from Streptozotocin-Induced Endoplasmic Reticulum Stress. Can J Diabetes. 2016 Apr 29.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Chaga je medicinální houbou, jejíž domovina je v oblasti Sibiře, Ruska. Jedná se o dřevokaznou houbu rostoucí hlavně na břízách ... 
více
Látka cordycepin, jak už její název naznačuje, se extrahuje z hub z rodiny Cordyceps, ať už se jedná o Cordyceps militaris či sinensis.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup