603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Cordyceps a buněčné dělení buněk varlat

Cordyceps je houba přirozeně se vyskytující v oblasti Tibetu a Číny. Je po staletí součástí tradiční čínské medicíny. Je velmi všestranný a účinný pomocník při léčbě mnoha zdravotních obtíží ... 

Image 1

Využití Cordycepsu

  • Podporuje vitalitu
  • Dodává energii fyzickou i psychickou
  • Posiluje aktivitu imunitního systému
  • Je silným antioxidantem
  • Přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu a cukru v krvi

Nesprávné buněčné dělení 

Léčba rakoviny formou chemoterapie, radioterapie, imunoterapie a chirurgické řešení odstranění nádoru je velmi důležité.
Náš nejlepší lékař nádoru je náš imunitní systém...

 Podpořte svůj imunitní systém, ať pomůže i lékařům k pozitivní léčbě! Nedávejme do svého těla tolik chemie!


Cordyceps a nesprávné buněčné dělení varlat - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Vědci v této studii vybrali rakovinné Leydigovy buňky, tj. rakovinu varlat. Tento typ tvoří asi 5 % všech rakovin varlat. Jedná se o gonadostromální typ. Postihuje muže nejčastěji mezi 30.− 60. rokem.
Primárně se léčí chirurgicky, tj. odstranění varlete, popř. postižených uzlin, pobřišnice. Další léčba se odvíjí od typu a rozsahu, je možné využít radio či chemoterapii. Všechny typy léčeb silně ovlivňují organismus, zatěžují jej i poškozují. Je tedy vhodné hledat další možné postupy či podpoření léčby tak, aby byla účinnější.

Image 2

Vědci izolovali z Cordycepsu cordycepin, který kombinovali s klasickými chemoterapeutiky (cisplatinou a/nebo paclitaxelem). Sledovali účinky těchto kombinací na buněčné kultuře tvořené rakovinnými Leydigovými buňkami. Zaměřili se hlavně na sledování apoptózy rakovinných buněk, tj. zda docházelo k jejich úmrtí. V kombinaci cordycepinu a dalších chemoterapeutik došlo ke snížení životaschopnosti rakovinných buněk, projevil se aditivní efekt podávaných látek. Při bližším zkoumání bylo odhaleno, že dochází k zastavení buněčného cyklu, tedy zastavení dělení buněk a jejich apoptóze.
Navíc tyto kombinace zvýšily aktivitu kaspáz 8, 9 a 3, které se podílejí na aktivaci a indukci apoptotických procesů, zároveň došlo k umlčení faktorů, které stojí za ochranou buněk před apoptózou, tj. např. p53.

Z provedeného pokusy vyplynulo, že kombinace chemoterapeutik a cordycepinu je velmi účinná v „zabíjení“ rakovinných buněk a že se účinky sčítají, tedy látky pro rakovinné buňky toxické působí synergicky. Toho by se mohlo využít i v klinické praxi, kdy by bylo léčba účinnější, snad možná by bylo možné i snížit dávky chemoterapeutik, aniž by došlo ke snížení účinnosti léčby (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj:  Kang FC, Chen PJ, Pan BS, Lai MS, Chen YC, Huang BM. Apoptotic effect of cordycepin combined with cisplatin and/or paclitaxel on MA-10 mouse Leydig tumor cells. Onco Targets Ther. 2015 Sep 1;8:2345-60.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Reishi (lesklokorka lesklá), je asijskou nejedlou parazitickou houbou, která má však jiné, důležitější využití než v kulinářství. Hojně užívaní v čínské medicíně. I západní medicína jí věnuje velkou pozornost a zkoumá její účinky, které čínská medicína popisuje v pramenech starých tisíce let.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup