603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Agaricus zlepšuje život lidem s ulcerózní kolitidou

Agaricus blazei Murill (AbM) je medicinální houbou, která pochází z pralesů jižní Ameriky, kde je využívána domorodými obyvateli k léčbě mnoha zdravotních obtíží. Díky svým účinkům se rozšířilo povědomí o ní po celém světě ... 

Image 1

Využití Agaricu

  • je silným imunostimulátorem
  • snižuje hladinu cholesterolu, cukrů
  • napomáhá při regeneraci trávícího traktu 
  • má též protirakovinné účinky
  • pomáhá snižovat koncentraci volných kyslíkových radikálů ...

Co je ulcerózní kolitida?

Ulcerózní kolitida je závažné autoimunitní onemocnění, které omezuje život pacienta. Na rozdíl od Crohnovy choroby postihuje hlavně tlusté střevo od konečníku výše, zánět nezasahuje celou stěnu střeva, ale je hnisavý a krvácející, na sliznici se vytváří vředy.

Příznaky:

  • Teplota a únava 
  • Průjmy s příměsí hlenu a krve
  • Bolesti břicha, nevolnosti

Krom střevního traktu může nemoc postihovat též klouby, kůži, oči. Je zde také větší riziko vzniku rakoviny střeva.


Ulcerózní kolitida - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii, do které byly zařazení pacienti trpící ulcerózní kolitidou, se zjišťovalo, jaký má používání Agaricu přínos.

Existuje preparát s názvem Andosan, jehož hlavní složkou je právě Agaricus. Tento byl dobrovolníkům účastnícím se studie podáván. 50 pacientů bylo rozděleno do dvou skupin, část dostávala Andosan a část placebo po dobu 21 dní. Hodnotily se parametry, které jsou subjektivní, tj. únava, střevní příznaky; byly odebírány i krevní vzorky a také stolice pro objektivní zhodnocení.

Image 2

Ve skupině, která dostávala Andosan, pacienti uvedli, že došlo ke zlepšení jejich stavu, cítili se lépe. Došlo k poklesu pocitu únavy fyzické i mentální, bolesti, napak se zvýšila vitalita a sociální interakce. Pacienti vnímali nemoc jako méně omezující.
V krevních vzorcích, kde se sledoval celkový počet leukocytů, CRP a hemoglobin, a ve stolici, kde se sledovala hodnota kalprotektinu, nedošlo k výraznějším změnám. Je otázkou, zda by se rozdíly objevily, pokud by autoři zvolily jiné parametry k vyhodnocení, např. koncentraci prozánětlivých a protizánětlivých cytokinů. Jiné studie totiž ukazují, že právě tyto cytokiny jsou ovlivněny podáváním Agaricu. Každopádně i tato studie přinesla pozitivní výsledky.

Užívání Agaricu pacienty posílilo a omezilo příznaky nemoci (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj:Therkelsen SP, Hetland G, Lyberg T, Lygren I, Johnson E. Effect of a Medicinal Agaricus blazei Murill-Based Mushroom Extract, AndoSan™, on Symptoms, Fatigue and Quality of Life in Patients with Ulcerative Colitis in a Randomized Single-Blinded Placebo Controlled Study. PLoS One. 2016 Mar 2;11(3):e0150191.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Shiitake (Lentinula edodes) patří mezi asijské medicinální houby, která se díky svým účinkům rozšířila po celém světě. Je hojně využívána v rámci tradiční čínské medicíny ... 
více
Agaricus blazei Murill (AbM), též braziliensis, pochází z oblasti brazilských deštných pralesů, ale díky svým schopnostem pozitivně ovlivňovat zdraví člověka se rozšířil a je využíván po celém světě ...  
více
Chronické střevní záněty, jakými jsou i nespecifické střevní záněty jako Crohnova nemoc či ulcerózní kolitida, jsou vážné, mnohdy velmi omezující a invalidizující nemoci.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup