603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Agaricus u pacientů s mnohočetným myelomem

Agaricus patří mezi medicinální houby pochází z Jižní Ameriky, kde je hojně využíván domorodci k léčbě mnoha zdravotních obtíží.
Jeho účinky se však zabývá i věda a probíhají mnohé pokusy a klinické studie, které mimo jiné ukazují, že Agaricus disponuje protinádorovými účinky.

Image 1

Využití Agaricu

  • protinádorové účinky
  • modulace imunitního systému ...

Co je Kahlerova nemoc?

Mnohočetný myelom (Kahlerova nemoc) je rakovinné onemocnění, za nímž stojí maligní transformace plazmatických buněk, tj. B lymfocytů produkujících velké množství protilátek.
U pacientů dochází k narušení krvetvorby až k jejímu selhání, ke kostním lézím a k ledvinnému poškození.
Nejčastěji se nemoc objevuje u pacientů kolem 70 let. Léčbou je vysokodávková chemoterapie následovaná podáním vlastních kmenových buněk. I přes prvotní úspěch v léčbě může dojít k relapsům, znovuobjevení nemoci. Desetileté přežití u pacientů nad 65 let je 30 %. Což rozhodně není číslo uspokojivé, a tak jsou hledány další metody a postupy, kterých by bylo možné k léčbě využít.


Mnohočetný myelom - studie 

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Agaricus patří mezi medicinální houby, pochází z Jižní Ameriky, kde je hojně využíván domorodci k léčbě mnoha zdravotních obtíží. Jeho účinky se však zabývá i věda a probíhají mnohé pokusy a klinické studie, které mimo jiné ukazují, že Agaricus disponuje protirakovinnými účinky. Proto byl Agaricus využit i při léčbě výše zmíněného mnohočetného myelomu.

Do vytvořené klinické studie se zapojilo čtyřicet dobrovolníků z řad pacientů trpících myelomem. Tito podstoupili vysokodávkovou chemoterapii a transplantaci kmenových buněk. K této léčbě byla půlce pacientů přidána léčba preparátem AndoSan, který je vytvořen z medicinálních hub a největší podíl má Agaricus, druhá část pacientů dostávala placebo.

Image 2

Podávání začalo při začátku chemoterapie a trvala sedm týdnů. U pacientů, kterým byl podáván AndoSan došlo ke zvýšení počtů regulačních, tlumivých T lymfocytů, také se pak zvýšila exprese IL-1ra, IL-5 a IL-7, což upravuje funkci imunitního systému, včetně reaktivity namířené proti maligním buňkám. Došlo též k stimulaci plazmocytoidních dendritických buněk, které indukovaly, podobně jako regulační T lymfocyty, toleranci. U lidí trpících myelomem počet plazmocytoidních dendritických buněk klesá.
Přípravek měl též přímý antiproliferační vliv na myelomové buňky. Klinická studie tedy ukázala, že u pacientů, kterým byl podáván AndoSan dochází k úpravě funkce imunitního systému ke stavu, kdy dochází k potlačování nádorového bujení. Je přínosné přidat jej k zavedené léčbě (zdroj Mycomedica.cz). 

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Nejznámějšími houbovými polysacharidy jsou beta glukany, tj. polymery beta glukózy. Jsou to polysacharidy s dlouhým řetězcem, jehož základem je glukóza ...
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup