603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Zázvor lékařský

Latinský název: Ginger, (Zingiber officinale)
Lidové názvy: Zázvor
Čeleď: zázvorníkovité (Zingiberaceae)
Sbíraná část: kořen

Účinně napomáhá při:

Zázvor je skvělým zdrojem:

  • Vitamínu C, hořčíku, draslíku, mědi a manganu
  • Podporuje uvolňování plynatosti
  • Podporuje relaxaci a uvolnění trávicí soustavy
  • Zklidňuje žaludek, ulevuje od zvracení a obtíží spojených s průjmem a nadýmáním
  • Je také efektivní prevencí nevolností.

Konzumuje-li se v podobě horkého čaje, uvolňuje se ze zázvoru gingerol a proteáza, které prohřívají organismus a stimulují krevní oběh.

  • Zázvor ulevuje od bolestí, zlepšuje nevolnost a pocity na zvracení, má vliv na produkci střevních plynů. Je tedy účinný při terapii ranních nevolností.
  • Snižuje negativní vedlejší efekty spojené s chemoterapií (závratě, nevolnost, zvracení, studený pot)
  • Působí preventivně proti osteoartróze a různým typům rakoviny včetně rakoviny vaječníků, tlustého střeva, plic a prsu. Díky svým antibakteriálním vlastnostem se využívá také při terapii artrózy

Image 1

Popis

Zázvor je rostlina, která se využívá pro své medicínské, antibakteriální vlastnosti ...

V Asii je zázvor pro své medicínské a kulinářské vlastnosti oblíbený po tisíce let. Římští obchodníci přivezli zázvor z jihovýchodní Asie do Evropy, kde se ve středověku stal hitem. Byl velmi drahý, ale i přes to oblíbený pro své léčebné vlastnosti. Král Jidřich VIII. používal zázvor například proti moru. Španělští objevitelé jej přivezli do Jižní Ameriky a Mexika, odkud se začal dovážet zpět do Evropy v 16. století. Dnes jsou největšími producenty zázvoru Jamajka, Indie, Fidži, Indonésie a Austrálie.

Čerstvý kořen zázvoru je oblíbený pro svoji chuť i nutriční vlastnosti. Typická je pro něj pronikavá vůně a unikátní chuť spojující v sobě kyselé tóny s citrusy. Organický prášek ze zázvoru je vhodnou alternativou, která si ve zmraženém stavu zachovává své vlastnosti až po dobu jednoho roku. Při koupi zázvoru si dejte pozor, aby byl kořen pevný, jemný a bez plísně.

Užití

Zázvor je skvělým kořením do polévek, omáček, marinád a mnoha dalších pokrmů, od pečených jablek po stir-fry zeleninu. Využívá se i pro čaj, a to nejen pro svoji chuť, ale hlavně léčebné vlastnosti (zdroj Mycomedica.cz)

Coprinus je v Evropě běžnou houbou, která se využívá k přípravě pokrmů, ale důležitější je, že má na zdraví pozitivní účinky. Tyto jsou pomocí nejmodernějších metod ověřovány. 
více
Coriolus versicolor (outkovka pestrá) je houba patřící do čeledi chorošovitých. Je možné ji nalézt i na našem území, plodnice rostou na umírajících či odumřelých stromech, nebo pařezech. U nás však není tato houba tak známá jako v Asii.
Zde je významnou součástí léčebných systému tradiční čínské medicíny, ale je také hojně studována v klinických studiích i v praxi.
více
Medicinální houby včetně rodu Cordyceps mají mnoho léčebných účinků, které po tisíce let využívá tradiční čínská medicína.
více
Chaga (Inotus obliquus, rezavec šikmý) je parazitickou chorošovitou houbou pocházející z oblasti Sibiře a Ruska. Díky svým léčivým účinkům se její užívání rozšířilo po celém světě ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup