603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Eleuterokok ostnitý (Sibiřský ženšen)

Latinský název: Eleutherococcus senticosus
Lidové názvy: Sibiřský ženšen/Čertův keř, Ženšen nepravý
Čeleď: aralkovité (Araliaceae)
Sbíraná část: kořen, list, plod

Přispívá:

Eleuterokok ovlivňuje imunitní systém a je užitečným antioxidantem při podpoře imunitní obrany. Uplatňuje se při udržení respiračního zdraví. Používá se jich při fyzickém a psychickém přetížení organismu. Eleuterokok se užívá k relaxaci a podpoření dobré nálady.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Eleuteriokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus, Ženšen nepravý, Sibiřský ženšen)

 • Fyzické a duševní zdraví / zotavení
 • Kognitivní a duševní výkonnost
 • Krevní oběh
 • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
 • Adaptogen
 • Krevní tlak
 • Normální hladina cukru v krvi
 • Svěží dech, normální dýchání
 • Imunita – antioxidant
 • Přirozená obranyschopnost – odolnost
 • Relaxace - dobrá nálada

V moderní medicíně je znám jako aktivátor organismu, adaptogen, antioxidnt, harmonizátor a jako rostlinné tonikum pro posílení, regeneraci a výživu celého těla.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky či mohla jen vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, vitálních hub. Ony bylinky a houby se používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědecké výzkumy s prokázanými účinky bylin, hub, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Původní informativní texty jsme tedy přizpůsobili platné legislativě. U produktů mnoho informací nenajdete, neboť nesmíme ani uvádět či propojovat pro více informací dostupné zdroje ... 

Image 1

Botanický popis

Eleuteriokok ostnitý je drobný keř oblíbený v tradiční medicíně, kde patří mezi adaptogeny.  Tento druh se primárně vyskytuje v Číně, Koreji, Rusku a Japonsku. V tradiční čínské medicíně je proto oblíbený po tisíciletí, v současnosti je nicméně stále populárnější i na „Západě“. Eleuteriokoku ostnitému se také přezdívá sibiřský ženšen, nebo čertův keř. Jeho účinky jsou totiž velmi podobné Panax ginsengu, ženšenu pravému.

Z Eleuteriokoka ostnitého se pro doplňky stravy využívají především listy a zdřevnatělé kořeny, které lze ovšem využívat i v jejich přirozené podobě pro výluhy a vývary, nebo pro lisování olejů.
Listy a kořeny eleuterokoku obsahují různé druhy pryskyřic, flavonoidů, sacharidů a glykosidů, které se souborně nazývají eleutherosidy. Relativně vysoká je i hladina minerálních látek, především draslíku, fosforu a vápníku.

Lidová medicína 

Významný je jeho adaptogenní účinek, neboť zvyšují odolnost organismu vůči nepříznivým činitelům prostředí (při práci ve velmi těžkých klimatických podmínkách, spojených s podchlazením nebo přehřátím organismu). 

V lidovém léčitelství se připravuje nejčastěji 20% lihový extrakt z kořenů, listů nebo plodů eleuterokoku. Užívá se 5 ml 3 x denně před jídlem po dobu jednoho měsíce podle typu diagnózy. Jinou formou je odvar získaný pětiminutovým varem jedné lžíce sušených kořenů v 0,5 litru vody. Doporučuje se užívat 15-30 ml tohoto odvaru 3x denně rovněž před jídlem.


Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup