603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Mastná pleť

Mastná pleť

Typ pleti, pro který je typická nadprodukce kožního mazu ...

Image 0

Mastná pleť se v průběhu dne jeví jako lesklá, zejména kolem poledního, kdy je aktivita mazových žláz v kůži nejvyšší. Nejvíce bývá leskem postižen nos, čelo a tváře. Pleť má tendence ke vzniku ucpaných, nebo rozšířených pórů, je náchylná k nezánětlivému akné, pro které jsou typické„černé“ pupínky a klasické uhry, stejně jako k zánětlivému akné, jež bývá obvykle mnohem horší a provází ho také různé cysty a velká zanícená ložiska.

Výhodou mastné pleti je skutečnost, že na ní obvykle nebývají příliš znatelné první známky stárnutí (na rozdíl třeba od suché pleti). Pro zlepšení jejího stavu je třeba pleť pravidelně čistit, snížit příjem sacharidů a nepoužívat hutné, mastné krémy.

Stav mastné pleti může zhoršovat

 • Stres
 • Puberta a další hormonální změny
 • Příliš vysoká vlhkost nebo teplota vzduchu 

Nejlepší produkty pro mastnou pleť:

 • Pore Cleanse Gel
  Mastnou pleť je třeba pravidelně čistit, to už jsme zmiňovali. Perfektním pomocníkem vám v tom bude poreCleanse Gel, který hloubkově čistí póry a z pleti odstraňuje odmuřelé kožní buňky. Zároveň bojuje proti prvním známkám stárnutí kůže, jako jsou vrásky a jemné linky. Obsahuje kombinaci účinných AHA a BHA kyselin a pleť díky tomu čistí, aniž by ji vysušoval či dráždil.
 • Beta Moisturise
  Pokud jste si mysleli, že mastnou pleť není třeba hydratovat je to špatně! I mastná pleť potřebuje hydrataci, v opačném případě totiž produkuje ještě více kožního mazu. Použijte proto hydratační krém se zmatňujícím a antibakteriálním složením jako je Beta Moisturize. Neucpává póry, vyhlazuje pleť a působí proti akné. Díky tomu, že neobsahuje oleje, pleť zbytečně nemastí a rychle se vstřebá.
 • clayMask
  Do třetice by v péči o mastnou pleť neměla chybět čistící maska. clayMask je pleťová maska pro redukci pórů s obsahem jílu. Stačí ji používat jednou týdně. Vyčistí póry, stahuje rozšířené póry, odstraní z vrstev pleti bakterie a pokožku vyhladí. Díky tomu, že je plná antioxidantů (včetně vitamínu E), působí i clayMask proti projevům stárnutí pleti (zdroj Medaprex).
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup