603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Vitamíny pro zdravou pleť bez akné?

Za vším hledejte vitamíny z B-komplexu. Víme jak podpořit krásnou pleť, vlasy, nehty ...

Image 1

Na co využít vitaminy skupiny B?

Vitaminy ze skupiny B jsou důležité pro mnoho tělesných funkcí. Konzumace doplňků stravy s obsahem těchto vitamínů zaručí jejich dostatečné hladiny v organismu.
Nedostatek vitaminu B-komplex totiž dokáže mimo jiné pořádně zhoršit pleť, vlasy i nehty.

Například vitamín B3 zlepšuje uzamykání vlhkosti ve svrchních vrstvách pleti, a jeho nedostatek tím pádem vede ke vzniku suché pleti, dermatitidy a akné.

Vitamíny ovlivňují mnoho dějů v organismu:

 • Fungování nervového a imunitního systému
 • Energetického metabolismu

Každý jednotlivý vitamín z B-komplexu má specifické funkce, ale společně pracují na zachování zdraví a vitality. Vitamíny ze skupiny jsou B ve vodě rozpustné, a proto si je organismus nemůže ve větším množství ukládat. Je tedy důležité získávat je pravidelně ze stravy či potravinových doplňků. Vitamíny ze skupiny B můžeme najít v jídle, pití, ale i v topicky aplikovaných přípravcích péče o pleť.  

Přednosti vitamínů řady B

B-komplex v současnosti získal pozornost ve světě krásy díky rostoucímu počtu studií potvrzujících, jak vitamíny skupiny B v přípravcích péče o pleť působí preventivně proti jejímu předčasnému stárnutí.
Tak třeba u nikotinamidu, derivátu vitamínu B3 (niacinu) byla prokázána schopnost podpořit dostatečnou hydrataci epidermis, což vede k jemné a vyhlazené pleti bez suchých vloček a jemných vrásek.
Slouží také jako účinná látka k zesvětlení pleti, přidává-li se k hydratačním přípravkům. Topicky aplikovaná podoba vitamínu B se ukázala jako výrazně účinná na redukci projevů stárnutí kůže. Jedním z vůbec nejlepších vitamínů pro pleť je biotin.

Image 2

"B" jako Beauty vitamín!

B-komplex podpoří krásu a zdraví vašich vlasů, pleti a nehtů, protože působí proti poškozením volnými radikály. Tyto molekuly rozkládají zdravé buňky, a podílí se tím pádem na stárnutí a rozvoji onemocnění. Nedostatek některého z vitamínů B může vést k suché, šedé pleti, dermatitidě, vráskám, akné, vyrážkám, vypadávání vlasů a slabým, lámavým nehtům.

Vitamíny B pro krásné vlasy

Vitamíny ze skupiny B napomáhají metabolizovat zdroje z jídla, tudíž poskytují živiny celému organismu včetně vlasů a vlasových folikul.

Při nedostatku vitamínů způsobují:

 • Vitamín B1 (thiamin) 
  Nedostatečnou výživu buněk ve vlasových váčcích.
 • Vitamín B9 (kyseliny listové)
  Zpomalit dělení buněk ve vlasových váčcích, což zpomaluje růst vlasů.
 • Vitamín B7 (biotin)
  Je základní pro zachování textury, tónu a síly vlasů a jeho nedostatek může vést k vypadávání vlasů.

Sílu vitamínů ze skupiny B a dalších využijte ve svůj prospěch ...

Image 3

Vitamíny B pro zdravou pleť

Trpíte-li chronickými kožními problémy, nebo vás trápí šedá a nezdravě vypadající pleť? Příčinu můžete hledat v nedostatku některého z vitamínů ze skupiny B.

 • Vitamín B12
  Napomáhá regulovat produkci a distribuci pigmentu v pleti. Působí tak preventivně proti hyperpigmentaci. 
 • Vitamín B3
  Niacin se využívá pro zlepšení vzhledu pleti. Tělu pomáhá rozkládat oleje ve formě triglyceridů a cholesterolu. Snižuje také hladiny cholesterolu a triglyceridů, čímž přímo ovlivňuje zdraví pleti. Dále pomáhá udržovat zdravý mozek a nervové buňky. Zmírňuje stavy úzkostí, nespavost a deprese.

Bez vitaminu B3 nemůže pracovat mozek. Kromě toho niacin pomáhá likvidovat některé složky cholesterolu a tuků v krvi. Výzkumy jednoznačně prokázaly, že pravidelné podávání vyšších dávek B3 výrazně pomohlo osobám revmatoidní artritidou a osteoartrózou. Během několika měsíců docházelo k zlepšení kloubní funkce, zvětšení hybnosti, vytrvalosti a svalové síly. Niacin má při těchto chorobách protizánětlivý účinek a přispívá k hojení poškozených kloubních chrupavek.

 • Vitamín B5
  Podporuje rychlejší hojení zranění a napomáhá minimalizovat akné. Je nejefektivnější je v kombinaci s vitamínem C.

Vitamíny B pro krásné nehty

Krásné a zdravé nehty vyžadují vyváženou a bohatou stravu. Mezi nejčastější problémy patří jejich třepení, lámání, bledost a štěpení.

Pro zdraví jsou nezbytné:

 • Vitamín B12 (kobalamin)
  Napomáhá tělu absorbovat esenciální minerál (železo), které je pro zdravé a silné nehty nezbytné. Bez dostatku využitelného železa mohou nehty zbělat, křehnout, tenčit se a abnormálně růst. Důležitý je vitamín B12 i proto, že hraje klíčovou roli ve formování červených krvinek. Jeho nedostatek může vést až k anémii, jejímiž symptomy jsou mimo jiné právě bledé a nevzhledné nehty.
 • Vitamín B9
  Je taktéž pro zdraví nehtů důležitý, protože podporuje jejich růst tím, že napomáhá rozvoji buněk.

Vitamíny ze skupiny B dodávají energii, zásobí vás vitamíny a podpoří i psychickou pohodu.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ... 

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Vyvážená strava pro zdraví a krásu je bezpodmínečně nutná. Ne vždy lze ovšem veškeré potřebné živiny ze stravy získat. Proto je ideální si jejich příjem pojistit konzumací doplňků stravy ...
více
Kůže je největší detoxikační orgán našeho těla. Má rozlohu 2 m² a váží asi 4kg. Je odrazem vnitřního prostředí vašeho těla. Tvoří bariéru mezi venkovním světem a vnitřním prostředím organismu. Ochrana před vnějším prostředím je však pouze jedna z jejich mnoha funkcí. V kůži je uloženo mnoho receptorů, které reagují na teplo, chlad, tlak nebo i poranění.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup