603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Proč padají vlasy?

Padají vlasy ze stresu nebo kvůli hormonům, či lékům které bereme? Má vliv na padání vlasů antikoncepce? 

Image 1

Padání vlasů lze zamezit?

Jakkoliv se stále hovoří spíše o pánském plešatění, tento problém obtěžuje ve stejné míře i ženy. A přitom právě pro ženu bývá ztráta vlasů jedním z faktorů určující její sebevědomí a celkovou spokojenost se životem. To přece není málo! Pojďme se tedy zaměřit na tento problém, i když se o něm moc nemluví.

Příčin, proč vlasy padají, je mnoho.  V případě, že jde o sezónní vypadávání vlasů, které je na podzim tolik aktuální, může být náprava více než snadná. Stačí si zvolit správnou péči, která zajistí obnovu růstu vlasů z poškozených vlasových váčků, vlasové vlákno vyživí a dokáže zastavit nadměrné vypadávání vlasů.

Mnohem více zvládne komplexní péče navržená odborným trichologem po poradenské konzultaci ...

1. Provedeme podrobnou analýzu vlasů, včetně zjištění příčiny výpadku vlasů ... 

2. Dále diagnostiku souvisejícího zdravotního stavu ...

3. Navrhneme Vám řešení produktů vnitřního i zevního užití ...

4. Doporučenou péči doplníme o bohatou stravu, kterou navrhneme ...

Kolik vypadaných vlasů za den je ještě normální?

Na hlavě najdete zhruba 100 000 vlasů. Každý vlasový váček produkuje jediné vlasové vlákno, které povyroste o 1,25 cm za měsíc. Vlas takto stále dorůstá obvykle po dobu dvou až šesti let, posléze přejde do klidové fáze, v níž setrvá asi dva měsíce, než úplně vypadne. V ten moment již ovšem pod tímto starým vlasem vzniká nové vlasové vlákno, které jej nahradí. Ve fázi růstu se nachází kolem 85 % vlasů na hlavě. S počtem 100 000 vlasů na hlavě je logické, že nám čas od času nějaký vypadne.

Dermatologové uvádí, že 50 až 80 vypadlých vlasů za den je zcela v normě. Ztratíte-li však za den vlasů více, máte problém. Padání vlasů je totiž vždy projevem něčeho ne zcela optimálního, co se děje ve vašem těle. Lékařsky stanovených příčin, proč ženám padají vlasy, je více než třicet.  

Které jsou ty nejčastější?

Proč ženám padají vlasy?

1. Problémy se štítnou žlázou

Tato žláza ve tvaru motýla nacházející se na přední straně krku, produkuje hormony, které ovlivňují bezpočet procesů probíhajících v těle. Pokud štítná žláza produkuje příliš mnoho nebo naopak příliš málo tyroxinu a trijodthyroninu, růstový cyklus vlasu kolísá.
Padání vlasů bývá však zpravidla pouze jedním ze symptomů poruch činnosti štítné žlázy.

2. Velké váhové výkyvy, ekzém

Vhodná medikace spojená s šetrnou péčí dokáže stav vlasů výrazně zlepšit.

3. Syndrom polycystických vaječníků

Ženy postižené touto endokrinní poruchou se potýkají s chronickou hormonální nerovnováhou. Tělo si vytváří více androgenů, než je třeba. Často potom dochází ke zvýšenému růstu vousů a chloupků po celém těle, zatímco na hlavě se kštice a vlasy ztenčují.
I v tomto případě dokáží často pomoci správně zvolené léky.

Image 2

4. Alopecie areata

V případě alopecie areata dochází k úbytku vlasů v jasně ohraničených, menších oblastech na hlavě. Viníkem tohoto částečného plešatění je vlastní imunitní systém jedince, který chybně napadá vlasové folikuly a považuje je za cizorodá tělesa. Ztráta vlasů obvykle nebývá trvalá a holá místa zarůstají během půl roku až roku. Jen velmi zřídka dochází k tomu, že postižený přijde během alopecie areata o všechny vlasy na hlavě.

5. Trichofycie

Toto nakažlivé kožní onemocnění způsobuje plísňová infekce. Když postihne oblast skalpu (napadat může i pokožku bez vlasů nebo nehty), objevují se na něm jasně ohraničená lysá místa kruhového tvaru, která dotyčného svědí. Léčba probíhá aplikací antimykotických preparátů. Infekce se snadno šíří přímým kontaktem.

6. Porod

Některé ženy mají pocit, že se jim během těhotenství zlepšila kvalita vlasů. Vyšší hladina hormonů opravdu může ovlivnit to, za jak dlouhou dobu vlas v klidové fázi vypadne, typicky se tato doba spíše prodlužuje, než zkracuje. Vlasů tedy na hlavě zůstane v jeden okamžik výrazně více, než kdy jindy. Tento stav bohužel netrvá věčně a jak se po porodu hladiny hormonů vrátí k normálu, vypadají tyto vlasy, jejichž životní cyklus byl „uměle prodloužen“. Právě proto se zdá, že ženám po porodu vypadá tolik vlasů v jeden okamžik. Než se vlasy vrátí k běžnému stavu, může to trvat až dva roky, ale někdy je to obtížnější ...

Image 3

7. Antikoncepční pilulky

O tom, nakolik hormonální antikoncepce ovlivňuje vypadávání a kvalitu vlasů, není mnoho známo. Nicméně hormony, které potlačují ovulaci, mohou u některých žen způsobit tenčení a úbytek vlasů. Stát se ovšem může, že se padání vlasů objeví až po vysazení hormonální antikoncepce.
Kvalitu a počet vlasů ovlivňují i další léky, mimo jiné ty na ředění krve, léčbu vysokého tlaku, srdečních chorob, artritidy a antidepresiva.

8. Nárazové diety

S nárazovou dietou můžete přijít nejen o pár kil, co se vám usídlily na bříšku a bocích! Ztrátu vlasů zpravidla člověk zaregistruje po třech až šesti měsících.
Pokud se ovšem chystáte na dietu bez odborného dohledu, na výraznější přítomnost vlasů na hřebenu nebo kartáči se určitě připravte!

9. Pevně stažené účesy

Ne, tohle opravdu není mýtus. Pevně stažené culíky nebo francouzské copánky mohou podráždit pokožku na hlavě a způsobit tak zvýšené vypadávání vlasů. Když vlasy necháte „růst si svou cestou“, měl by se jejich stav sám zlepšit. Ovšem mějte na paměti, že časté a dlouhodobé nošení podobných účesů může způsobit zjizvení pokožky na hlavě, a tím pádem permanentní ztrátu vlasů

10. Obtíže nádorových onemocnění

Ztráta vlasů je charakteristický vedlejší efekt dvou typů léčby nádorových onemocnění: chemoterapie a radioterapie. Dochází při nich k likvidaci rakovinných buněk, nicméně obě tyto léčby mohou kromě rakovinných buněk poškodit i vlasové folikuly, čímž způsobí výrazné vypadávání vlasů. Naštěstí se ale jedná o krátkodobou záležitost a v momentě ukončení léčby se nastartuje klasický růstový cyklus a vlasy mohou dorůst.

11. Stres

Pokud ovšem chcete mít krásnou hřívu, vyvarovat byste se měla i stresu. Právě on totiž bývá spouštěčem padání vlasů. A nemyslete si, že se jedná o zanedbatelnou záležitost. Následkem extrémního stresu či emočního a fyzického vypětí můžete ztratit až tři čtvrtiny vlasů na hlavě.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Padání a následná ztráta přirozené hustoty vlasů je člověka stresující. Není to jen problém důchodového věku, velmi postihuje i mladší generaci a děti. Nechci se nijak dotýkat mužské polulace, ale pro ženy je to velmi depresivní stav.
Co tedy s tím? 
více
Krásné, husté vlasy by chtěl mít asi každý. Jenže matka příroda nebyla, co se vlasů týče, ke každému stejně štědrá. Pojďme se podívat, jak můžete svým kadeřím pomoci stravou ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup