603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Polyporus a Reishi bojují s nesprávným buněčným dělením buněk prsu

Polyporus a Reishi patří mezi vitální houby, které mají mnoho zdraví prospěšných účinků. Jsou využívány po staletí tradiční čínskou medicínou ...

Image 1

Využití Polyporu a Reishi

Za zmíňku jistě stojí:

 • Jejich vliv na imunitní systém
 • Neutralizace volných radikálů
 • Vyrovnávání hladin cukrů a tuků v krvi
 • Schopnost potlačovat rakovinné bujení
 • Polyporus je navíc známý svým vlivem na močové cesty

Jaké jsou příznaky rakoviny prsu?

Prsní karcinom je zhoubný nádor, který v počáteční fázi je nehmatný a nezpůsobuje žádné zdravotní potíže. Zde ho může odhalit pouze diagnostické vyšetření (mamograf, ultrazvuk). Jak nádor roste, po čase je zjistitelný samovyšetřováním a později i pouhým okem.

 • Bulka, hrbolek 
  Je fixován v prsu, takže při zvednutí paže se kůže vtáhne a vznikne důlkovatění
 • Asymetrie prsou při pohybu
  Upostiženého prsu jsou vidět vtaženiny
 • Nepravidelnost bradavky
  Zploštění, vtažení a krvavá sekrece
 • Zarudlá teplá kůže
  Nezaměňovat se zánětem
 • Bolest prsu a kostí
 • Nateklé uzliny v podpaží
 • Změna velikosti prsu
  Nezaměňovat s chirurgickou úpravou prsu

Nečekejte a navštivte co nejdříve svého gynekologa!


Image 2

Polyporus, Reishi a rakovina prsu - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili na rakovinu prsu.
Je to nejčastější rakovina u žen. Může postihovat ženy již v mladém věku a často vzniká na podkladě genetiky, tj. ženy mají gen BRCA 1 a 2. Léčbou je pak primárně chirurgické odstranění nádoru s dostatečným lemem do zdravé tkáně. Nebo celková mastektomie (odstranění prsou) s následným ozařováním, či jiným druhem protirakovinné léčby, aby došlo ke zničení možných zbytků rakovinných buněk.

Rakovina prsu velmi často metastazuje do mozku, plic, jater i skeletu ....

Ačkoli je dnes většina žen vyléčena, bylo by vhodné najít šetrnější možnosti léčby.

Byla tedy vytvořena fúzní látka z Reishi a Polyporu s názvem Khz.. Tato má proproliferační účinky na mnoho typů rakovin. Dosud se však nezkoušela použít na buňky rakoviny prsu. Vědci přidávali Khz ke kultuře z buněk rakoviny prsu a sledovali její vliv na tyto buňky. Výsledky byly podobné jako u jiných typů rakoviny. Ukázalo se, že Khz inhibuje proliferaci, tj. množení rakovinných buněk. Pomocí zvýšení nitrobuněčné koncentrace vápníku v nich zvýší tvorbu volných radikálů, které buňku poškodí. Navíc u rychle se dělících buněk, jakými jsou v těle jen buňky rakoviny, dokáže vyvolat apoptózu nejen zvýšením oxidačního stresu, ale také aktivací kaspáz, které odstartují v buňce proces, na jehož konci je buněčná smrt.
I tato studie s rakovinnými buňkami rakoviny prsu přinesla důkazy o tom, že Khz je všestranná antiproliferační a proapoptotická látka, která stojí za to, aby jí byla věnována pozornost a bylo možné provádět další pokusy a klinické studie (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Kim TH, Kim JS, Kim ZH, Huang RB, Chae YL, Wang RS Induction of apoptosis in MCF‑7 human breast cancer cells by Khz (fusion of Ganoderma lucidum and Polyporus umbellatus mycelium). Mol Med Rep. 2015 Dec 7.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Coriolus versicolor (outkovka pestrá) je vitální houba patřící do čeledi chorošovitých. Je možné ji nalézt i na našem území, plodnice rostou na umírajících či odumřelých stromech, nebo pařezech. U nás však není tato houba tak známá jako v Asii.
Zde je významnou součástí systému tradiční čínské medicíny, ale je také hojně studována v klinických studiích i v praxi.
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup