603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Obtíže žaludku

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je lupenitá vitální houba, která je rozšířená po celém světě. Nacházíme ji v trsech na stromech i mrtvých či pařezech. Nejčastěji roste na buku, jilmech či vrbách. Houba má všestranné využití, je významnou součástí gastronomie. Důležitější však je, že má zdraví podporující účinky ... 

Image 1

Podle tradiční čínské medicíny

 • Je známým imunomodulantem
 • Působí protiinfekčně, antioxidačně
 • Přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi 

Rakovina žaludku

Rakovina je onemocnění způsobené v důsledku chyby v genetickém materiálu buňky.  Ta se začne množit a růst nezávisle na okolním organismu.
Vznik rakoviny žaludku je silně vázán na rizikové faktory, jakými jsou infekce H. pylori, žaludeční vředy, strava, kouření ...
Přestože výskyt rakoviny žaludku celosvětově klesá (čtvrtá nejčastější příčina úmrtí), jedná se o závažné onemocnění s náročnou léčbou, která může zahrnovat i radikální operaci s odstraněním žaludku. Operační léčba je pak doplňována chemoterapií či radioterapií. I přes intenzivní léčbu může dojít k úmrtí pacienta. Je tedy důležité najít jiné léčebné postupy, které by byly pro pacienta méně zatěžující a účinné.

Rizikové faktory

 • Kancerogeny v potravě
  Tvoří se při uzení (nitrosaminy a nitrosamidy)

 • Polycyklické aromatické uhlovodíky (benzpyren) – PAHs
  Obsažené v cigaretovém kouři a výfukových plynech automobilů, také v mase, které je upraveno smažením, grilováním nebo pečením.

 • Plísně v potravinách, nadbytek soli

 • Nedostatek kvalitní čerstvé zeleniny a ovoce
  Významnou roli v poklesu nádorů žaludku zajisté způsobila dostupnost právě ovoce a zeleniny s vysokým obsahem vitaminu C a dále také možnost uchovávání potravin v chladničkách nebo mrazácích, jelikož se tím zredukovalo nevhodné konzervování potravin.

 • Vylepšené jsou i hygienické podmínky a celková úroveň životního stylu
  Záleží na každém z nás, jak se budeme stravovat a obecně pečovat o své zdraví.

 • Genetické predispozice nádorů
  U rakoviny žaludku je známo hned několik genů zodpovědný za její vznik. Některé formy karcinomů jsou tak dědičné, u jiných je jen 2-3 krát zvýšená pravděpodobnost rozvoje.

 • Infekce Helicobacterem pylori
  Působí v žaludku chronický zánět (gastritidu), jenž úzce souvisí se žaludečními (peptickými) vředy. Lidé s chronickou gastitidou tohoto typu by se měli tedy léčit, aby předešli vzniku metaplazie (nahrazení žaludeční výstelky sliznice za výstelku střevní), která už je předzvěstí karcinomu.

 • Polypy (výrůstky) na sliznici žaludku
  Nejsou jinak škodlivé, ale může i zde se vyvinout karcinom (nádor). Pro riziko přechodu do zhoubného bujení by však měly být obzvláště větší polypy raději odstraněny.

 • Častější výskyt rakoviny žaludku je pozorován u nositelů krevní skupiny A.

Image 2

Prevence

Pokud chceme dbát o prevenci rakoviny, neměli bychom kouřit, pít v nadměrném množství koncentrovaný alkohol, jíst často grilované nebo smažené maso a naopak bychom měli jíst více čerstvé zeleniny a ovoce, omezit solení.

Pokud se objeví některé obtíže, nečekat a navštívit lékaře ...

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Chaga (Inotus obliquus, rezavec šikmý) je parazitickou chorošovitou houbou pocházející z oblasti Sibiře a Ruska. Díky svým účinkům využívající z lidovém léčitelství se její užívání rozšířilo po celém světě ... 
více
Hericium, korálovec ježatý, je vitální houbou, která je využívána v lidovém léčitelství i v tradiční čínské medicíně. Její vliv na zdraví je testován i vědecky.
více
Vitální houby jsou známé svými výraznými léčivými účinky. Jsou nositeli vitality a energie, ochraňují a posilují mnohé orgány, hlavně pak podporují imunitní systém, a to nejen k aktivitě, ale také jej dokáží tlumit. Přičemž právě aktivace imunitního systému je potřebná při nádorových onemocněních. Nejinak je tomu u Coriolu.
Polysacharid krestin z něj extrahovaný je využíván i v klinické praxi, kdy je používám jako adjuvantní terapie při léčbě mnoha typů rakovin.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup