603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Obtíže po mozkové mrtvici

Po cévní mozkové příhodě bývá často trvalá invalidita. Dochází obvykle k narušení schopnosti hýbat jednou polovinou těla, poruchou tvorby řeči, zhoršení zraku a poruchy paměti ...

Image 1

Co je mozková mrtvice?

Mrtvice (iktus, cévní mozková příhoda (CMP)) je akutní onemocnění, během kterého dochází k nervovému poškození.

Je způsobená:

 • Přerušením krevního zásobení některé části mozku
  Přerušení okysličení krve do mozku je způsobeno trombem, který "uzavře" cévu (mozková embolie). Je to tedy selhání mozkového krevního oběhu. Následkem není pouze ztráta soběstačnosti, ale rehabilitace, poruchy pohybu, řeči, myšlení, ale i zraku ...
 • Vlivem krvácení (hemoragie)
  Někdy vyžaduje i léčbu chirurgickou. V takto postižené části mozku dochází k poruše fukce mozkových buněk projevující se náhlým vznikem příznaků mrtvice.
 • Tranzitorní ischemická ataka (TIA, "mini" mozková mrtvice)
  Může se objevit dny, týdny nebo měsíce před skutečnou (velkou) mozkovou mrtvicí, nebo vymizí rozpuštěním ucpávky v tepně, bez trvalých následků.

Rizikové faktory

 • Uzávěr přívodové mozkové tepny krevní sraženinou (trombózou)
  Vyvíjí se na sklerotickém plátu cévní stěny, nebo vmetky (emboly) z krevních sraženin na sklerotických plátech cév a srdce.
 • Nemoci s poruchou srdečního rytmu
  Lidé s onemocněním srdce mají vyšší riziko vzniku mozkové mrtvice. Fibrilace síní, která způsobuje nepravidelný puls, je významným rizikovým faktorem mozkové mrtvice.
 • Vysoký krevní tlak (hypertenze)
  Vysoký krevní tlak (140/90 mm Hg a vyšší) je potřebné léčit
 • Cukrovka (úplavice cukrová, diabetes mellitus)
  Osoby s cukrovkou mají zvýšené riziko mozkové mrtvice. Lidé s cukrovkou mají také často vysoký krevní tlak, vysoké hladiny krevních tuků (cholesterolu) a někteří mají také nadváhu. To vše jsou faktory, které dále zvyšují riziko mozkové mrtvice. 
 • Porucha tukového metabolismu
  Vysoká hladina tuků (cholesterolu) je významným rizikovým faktorem nejen mozkové mrtvice, ale i dalších kardiovaskulárních onemocnění. Je nutná úprava stravovacích návyků.
 • Kouření
  Nikotin a oxid uhelnatý v cigaretovém kouři snižují množství kyslíku ve Vaší krvi. Rovněž poškozují stěnu cév a zvyšují riziko vzniku ucpávek (trombů).

Image 2

Tabák zabije až polovinu svých uživatelů!

U více než 250 sloučenin obsažených v tabákovém kouři byla prokázána škodlivost. Víc než 50 z nich prokazatelně způsobuje rakovinu. Neexistuje žádná bezpečná hladina pro dýchání vzduchu s tabákovým kouřem u těch, kdo jsou vystaveni pasivnímu kouření (pobývají v zakouřeném prostředí, ale sami nekouří).

Nikotin je „tvrdá“ droga, je silně návykový a způsobuje fyzickou závislost ...

 • Nadváha, obezita a nedostatek pohybu
  Kombinace obou faktorů zvyšuje pravděpodobnost vysokého krevního tlaku, vysoké koncentrace tuků (cholesterolu) v krvi, cukrovky, onemocnění srdce a také mozkové mrtvice.
 • Konzumace alkoholu
  Zvyšuje krevní tlak a tím i riziko mozkové mrtvice.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Ve vitálních houbách, bylinách se skrývá velká síla a jsou rozšířené po celém světě. Mají účinky pozitivně ovlivňující lidské zdraví ...    
více
Mnoho lidí se trápí špatnou náladou, nedostatkem energie, nebo dokonce depresí. Proč se ale soužit, když je často možné tyto nedostatky vyřešit příjmem vhodných vitamínů a minerálů?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup