603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Imunostimulace nebo imunomodulace organismu?

Imunomodulací i imunostimulací označujeme terapeutické zásahy do činnosti imunitního systému. A to ve smyslu jeho posílení (imunostimulace), nebo potlačení (imunomodulace) ...

Image 1

Co Váš imunitní systém potřebuje?

Imunomodulace je cílené ovlivnění imunitní reakce, imunitní odpovědi a to jak ve smyslu potlačení, nebo ve smyslu jejího povzbuzení (imunostimulace), čili zvýšení imunitního systému. Produkty s touto schopností se používají především k aktivaci složek přirozené nespecifické imunity, zčásti i ke zvýšení specifické imunitní odpovědi. Z toho vyplývá, že imunomodulátor je látka, která je schopna měnit rozsah imunitní odpovědi, a to buď změnou antigenních vlastností antigenů nebo ovlivněním imunitních mechanismů daného jedince.

Imunomodulační mechanismy bylin, vitálních hub se využívají u autoimunitních omenocnění (infekty, revmatoidní artritida, cukrovka ...)

Např. nejčastější příčinou recidivujících (opakujících) infekcí dýchacích cest je možnost přístupu imunomodulační terapie. Infekce horních dýchacích cest je virové nebo bakteriální příčiny. U takových případů si většinou pomůže náš imunitní systém sám, nebo pokud přidáme symptomatickou léčbu anebo specifickou protibakteriální či protivirovou léčbu.
Velká část těchto onemocnění s lehkým průběhem nevyžaduje ani žádné zvláštní režimová opatření. Pokud ale je jejich průběh závažnější (vysoké teploty, výrazné katarální potíže, opakující se potíže), dochází k omezení denních aktivit. Potom hledáme příčinu v našem imunitním systému a pomoc v prostředcích, které by měly tento systém povzbudit.

Ne vždy je však správným řešením stimulace imunitního systému!

Je potřeba se zamyslet nad příčinami nepříznivého průběhu, doplnit údaje o odpovídající laboratorní vyšetření a pak se pokusit řešit potíže odstraněním prvotní příčiny, nikoliv potlačit průběh nemoci.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy ...
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup