603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Ginkgo biloba pomáhá při obtížích

Jinan dvoulaločný je starobylý strom, který se vývojově takřka nezměnil po 200 milionů let. Jedná se v podstatě o živou fosílii ... 

Image 1

Využití listu Ginkgo biloba

  • Extrakty z jeho listů se využívají pro své antioxidační vlastnosti
  • Schopnost pozastavit shlukování krevních destiček. Shlukování hraje významnou roli při zastavování krvácení
  • Zlepšuje krevní oběh a kognitivní funkce. Nejvíce patrný je jeho vliv na prokrvení a fungování mozku
  • Obsahuje látky flavonoidy a terpen laktony. Ochrana před Alzheimerovou chorobou

Extrakt z Jinanu dvoulaločného také chrání neurony v mozku před oxidativním poškozením a degenerací. Hodně se zkoumá vliv užívání potravinových doplňků s extraktem z jinanu na pacienty postižené Alzheimerovou chorobou.

Vedle pozitivního vlivu na kardiovaskulární soustavu (kromě toho, že zlepšuje krevní oběh), posiluje žilní systém a umožňuje lepší průtok krve, působí protizánětlivě a napomáhá uvolnění plic. Napomáhá a ulevuje při problémech mozkové nedostatečnosti (nedostatečný průtok krve do mozku). Pro mozkovou nedostatečnost je typická nízká koncentrace, zmatení, snížený fyzický výkon, únava, bolesti hlavy, závratě, deprese a nervozita.

Účinky Ginkgo biloba

Ginkgo biloba posiluje paměť a prokrvuje mozek, tím redukuje:

1.  Demence

Lidé postižení demencí mohou těžit z benefitů Ginkgo biloba, který zlepšuje kognitivní výkon a napomáhá chránit mozek před rozvojem Alzheimerovy choroby.

2.  Úzkostné poruchy

Podle dostupných studií extrakt pomáhá lidem postiženým úzkostnými poruchami. Konkrétní dávkování by však měl stanovit lékař.  

3.  Parkinsonova choroba

Vědci věří, že příčinou rozvoje Parkinsonovy choroby je nedostatek dopaminu, který způsobuje postupující ztuhlost, třesení končetin a ztrátu svalové koordinace typické pro toto onemocnění. Společně s další terapii ulevuje od symptomů, protože zlepšuje prokrvení mozku, a tím pádem umožňuje dodávku většího množství chybějícího dopaminu do oblastí, kde je potřeba.

4.  Schizofrenie

Nejnovější výzkumy ukazují, že v kombinaci s antipsychotiky působí extrakt z Ginkgo biloba pozitivně na schizofrenické pacienty. Redukuje projevy schizofrenie a zesiluje účinek antipsychotik.

5.  Impotence

Extrakt z Ginkgo biloba se po léta využívá i pro léčbu impotence. Hlavní příčinou mužské impotence totiž bývá nedostatečné prokrvení a narušený průtok krve penisem, což má často za následek rozvoj aterosklerózy. V rámci jedné ze studií vědci prokázali, že má potenciál pomoci až 50% mužů postiženým impotencí po šesti měsících užívání extraktu.

6.  Raynaudova choroba

Předpokládá se, že příčinou Raynaudovy choroby je přemrštěná reakce cév na chlad, čímž dochází ke snížení prokrvení, a tím pádem k nedostatečnému okysličení. Ginkgo biloba v tomto případě dokáže ulevit rozšiřováním kapilár, které následně zabraňují křečím a kompletnímu zablokování průtoku krve.

7.  Mrtvice

Vědci stále pokračují ve výzkumu preventivního působení Jinanu dvoulaločného proti mozkové mrtvici. Měl by zamezovat vzniku krevních sraženin a zlepšovat prokrvení mozku. Vědci navíc věří, že díky svému antioxidačnímu působení snižuje poškození mozkových buněk volnými radikály po mrtvici.

Ginkgo vyžaduje další vědecký výzkum. Předpokládá se dále, že extrakt z Ginkgo biloba má pozitivní vliv při vysokohorské nemoci, může ulehčit při astmatu, ADHD, autismu, působí pozitivně na hladinu cukru v krvi. Stejně tak se zkoumá jeho preventivní účinek proti rozvoji nádorových onemocnění, jeho potenciál ulevovat od nepříjemných vedlejších účinků chemoterapie, chronických žilních insuficiencí a mnoha dalších problémů včetně migrén a depresí. Všechna tato témata je však nyní potřeba podrobit dalším vědeckým zkoumáním, která prokáží, zda je Ginkgo biloba skutečně efektivní. I tak jsou ale jeho pozitivní účinky (myslíme ty vědou podložené) skoro neuvěřitelné.

U p o z o r n ě n í

Doplňky stravy s obsahem Ginkgo biloba je však třeba užívat s rozvahou!

Pozor dávejte na vitamín E, léčbu česnekem, warfarin a aspirin ...

To vše s Ginkgo biloba reaguje a může způsobovat různé typy krvácení. Pokud budete užívat doplněk stravy s obsahem Ginkgo biloba je nejlépe se poradit s odborníkem. Pokud doplněk stravy s Jinanem užíváte, sledujte, zda se u vás neprojevuje samovolné krvácení, neobjevují se nové modřiny, případně pokud nevnímáte problém s viděním či bolestmi hlavy. (zdroj Medaprex.cz) 

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Medicinální léčivé houby jsou po tisíciletí známé pro své pozitivní účinky na lidské zdraví. Není tomu jinak ani v případě Coriolu, který je nejvíce využívaný v pokusech či klinických studiích týkajících se nádorových bujení.
více
Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) je známé svou schopností zlepšovat prokrvení mozkové tkáně a snižovat oxidativní stres. Podobně je na tom i Coriolus ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup