603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Cordyceps a buněčné dělení buněk plic

Medicinální houby včetně rodu Cordyceps mají mnoho léčebných účinků, které po tisíce let využívá tradiční čínská medicína.

Image 1

Využití Cordycepsu

 • Jako imunostimulátor (podpora imunitního systému)
 • Vychytávač volných radikálů
 • Dokáže nabít energií a oddálit pocit únavy
 • Urychlit regeneraci
 • Snížit hladinu cukru a cholesterolu v krvi
 • Protirakovinné účinky

Využití Cordycepsu u sportovců

Cordyceps je skvětý na využití podpory imunitního systému. Nesporný vliv má u sportovců na zvýšení výkonnosti, vytrvalosti a aerobní kapacitě plic. Existuje několik studií, které potvrzují zvýšení odolnosti vůči únavě ...

Může Cordyceps napomoci při rakovině plic?

Cordyceps má mnoho léčebných účinků, které se využívají tisíce let ve tradiční čínské medicíně.
Je možné jej využít jako imunostimulátor, vychytávač volných radikálů. Při léčbě rakovinných onemocnění zlepšuje Cordyceps fungování důležitých orgánů a zároveň podporuje činnost bílých krvinek ... ...

Co je rakovina plic?

Rakovina plic (karcinom plic) je závažné onemocnění, při kterém dochází k nekontrolovatelnému buněčnému zhoubnému růstu nádorů v tkáních plic. Pokud není včas diagnostikován a léčen, dochází k metastazování čili rozšiřování i mimo plíce do okolních a dalších tkání těla. Neexiatují včasné varovné signály, které by umožnily zachytit nemoc v počátečním stádiu.

Příznaky rakoviny plic:

 • Dlouhotrvající kašel, včetně vykašlávání krve
 • Přítomnost nitek krve ve vykašlávaném hlenu
 • Změna charakteru chronického kuřáckého kašle
 • Záněty plic, které neustupují po léčbě antibiotiky

80 % nemocných rakovinou plic trpí kašlem. Je to rozšířený typ rakoviny, který je dáván do souvislosti s kouřením.  

Dva hlavní druhy rakoviny plic:

 • Malobuněčné
  Představuje 20 - 25 % všech plicních nádorů a je charakterizován rychlým agresivním růstem s vytvářením vzdálených metastáz., což je omezeno chirurgickou možností léčby.
 • Nemalobuněčné
  Představuje 75 - 80 % plicních nádorů. Využití protonové léčby pro karcinom plic. Umožňuje snížit dávku záření na zdravé tkáně, přesto doporučujeme posílit Váš imunitní systém!

Mají různé charakteristiky, které se týkají růstu, velikosti, metastazování i tvorby hormonům podobných látek. Jelikož se jedná o dva různé druhy je i léčba rozdílná. Mnohdy však i přes veškerou snahu lékařů a pacienta skončí nemoc fatálně. Jsou tedy hledány další možnosti léčby.


Cordyceps a rakovina plic - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii byl použit Cordyceps, aby se ověřilo, že působí proti velkobuněčné rakovině plic. Tato rakovina plic je typem, který roste do velkých rozměrů a může prorůstat do okolních tkání, málo metastazuje. Hlavním léčebným postupem je chirurgické odstranění. Radio a chemoterapie je méně účinná, proto často se používá u pacientů ve stádiích, kdy je nádor neoperabilní. Malobuběčné rakoviny se méně šíří do okolí, ale rychle metastazují a často vylučují hormonům podobné látky, dobře reagují na chemoterapii.

V této studii vědci použili metanolový extrakt připravený z Cordycepsu a přidali jej ke kultuře buněk málo i velkobuněčné rakoviny plic. Hlavní záměr byl zjistit, jakým způsobem působí extrakty na rakovinné buňky.
Ukázalo se, že extrakt dokáže snižovat proliferaci, tj. množení nádorových buněk, jelikož u nich zastavuje buněčný cyklus, takže nedojde do fáze buněčného dělení. Extrakt navíc navozuje u rakovinných buněk apoptózu, tj. buněčnou smrt. Zjistilo se též, že v přítomnosti extraktu dochází k nárůstu proteinu a transkripčního faktoru p53 a p21, které působí protirakovinně. Také se objevily známky toho, že dochází k poškození DNA u rakovinných buněk, tj. zvýšila se hladina 53BP1 aj.

Je tedy jasné, že extrakt z Cordycepsu zamezuje dělení buněk rakoviny plic malo i velkobuněčné, omezuje jejich viabilitu a způsobuje jejich smrt (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Cordyceps militaris (L.) Link Fruiting Body Reduces the Growth of a Non-Small Cell Lung Cancer Cell Line by Increasing Cellular Levels of p53 and p21. 2015 Jul 31;20(8):13927-40.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Nejznámějšími houbovými polysacharidy jsou beta glukany, tj. polymery beta glukózy. Jsou to polysacharidy s dlouhým řetězcem, jehož základem je glukóza ...
více
Prof. Ing.Pavel Valíček, DrSc.  - Úvod do využití medicinálních hub při podpoře léčby rakoviny.  Nyní se zmíníme obecně o účinných protinádorových látkách obsažených v houbách. Z velkého počtu je vhodné se krátce zmínit o jedenácti z nich ... 
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Vitální houby mají mnoho účinků, které podporují lidské zdraví. Je možné říci, že každá z nich má vliv na posílení imunitního systému, je silným antioxidantem, mnohé dokážou regulovat hladinu cukrů a tuků v krvi a v neposlední řadě jsou mnohé velmi úspěšné v potlačování bujení buněčného dělení ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup