603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Chaga a monocyty

Chaga (rezavec šikmý, Inonotus obliquus) je cizopasná chorošovitá medicinální léčivá houba pocházející z Ruska a Sibiře. Nejčastěji ji nacházíme na břízách, jasanu či jilmu. Z těchto stromů čerpá živiny. Díky svým účinkům na lidské zdraví se rozšířila do celého světa. V tradiční ruské medicíně se užívá hlavně na nemoci trávicího ústrojí a také jako imunitu posilující lék ...    

Image 1

Využití Chagy

  • Posilovat imunitní systém
  • Protizánětlivý a protiinfekční účinek
  • Protirakovinné účinky
  • Působí hojivě na trávící i močový systém ...

Co jsou monocyty?

Monocyty jsou největší krvinky, které jsou součástí krve. Vznikají v kostní dřeni a jsou schopné fagocytózy (pohlcování cizích organismů).
Monocyty u zdravého člověka tvoří cca 3-8% z celkového počtu leukocytů (bílých krvinek).Pokud budete občas kontrolovat při prevenci hladinu monocytů (z krevních testů), můžete i předcházet případným zdravotním problémům ...
S houbou byly prováděny mnohé pokusy, které potvrdily, že houba disponuje mnoha bioaktivními složkami, které se podílejí na posilování imunity ...


Chaga a monocyty - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V tomto pokusu se vědci zaměřili na to, jak Chaga ovlivňuje chování imunitních buněk, jakými jsou monocyty.
Jedná se o buňky, které patří do vrozené imunity, produkují velké množství působků, které aktivují další složky imunitního systému a dokážou se transformovat do makrofágů, které pohlcují cizorodý materiál i poškozené buňky.

Monocyty v přítomnosti extraktů a vyrobených frakcí z polysacharidů Chagy začaly produkovat větší množství prozánětových a stimulačních působků, cytokinů, tj. např. TNF-α, IFN-γ, IL-1β a IL-2. Navíc se ukázalo, že přidaný extrakt nemá žádný negativní vliv na monocyty, není pro ně cytotoxický. Nejúčinněji byly polysacharidy ze sklerocia Chagy, ty podpořily zvýšení koncentrace všech čtyř cytokinů. Na zvýšení IL-1β se nejvíce podílí exo-a endopolysacharidy. V případě čištěných frakcí exo- a endopolysacharidů pak došlo k posílení produkce všech cytokinů. Tyto polysacharidy jsou složené hlavně z glukózy, galaktózy a manózy.

Z pokusů vyplynulo, že všechny použité extrakty a frakce z Chagy stimulovaly monocyty k produkci cytokinů, některé pak účinněji. Posílení funkce monocytů vede v imunitním systému i k posílení celkové imunitní reakce, odpovědi např. na infekce (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Xu X, Li J, Hu Y. Polysaccharides from Inonotus obliquus sclerotia and cultured mycelia stimulate cytokine production of human peripheral blood mononuclear cells in vitro and their chemical characterization. Int Immunopharmacol. 2014 Aug;21(2):269-78. doi: 10.1016/j.intimp.2014.05.015.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

V dnešní době je organismus zatěžován mnoha negativními vlivy, což může vést ke zvýšení výskytu nemocí. Organismus může být zanesen látkami z prostředí, potravy či léků. Je tedy důležité přemýšlet o podpoře orgánů, které se podílejí na detoxikaci těla a napomoci organismu s očistou. Jaro je ideální k provedení detoxikace organismu, ale není to podmínkou pouze v tento čas.
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup