603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

7 důvodů, proč byste měli užívat doplňky stravy

Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy ...

Image 1

Proč je vhodné užívat doplňky stravy?

Podle mnohých je samozřejmě lepší jíst čerstvé jídlo, než do sebe „cpát pilulky“. Ale je tomu opravdu tak?

Ruku na srdce, kdo dokáže denně sníst pět porcí ovoce a zeleniny? Takřka nikdo, že ano? V současnosti už dokonce někteří lékaři zastávají názor, že by zkonzumovaných porcí ovoce a zeleniny mělo být nikoliv pět, ale dokonce osm, aby byl organismus zásoben v dostatečné míře živinami.

K tomu je však nutné konzumovat i maso, případně mléčné výrobky, celozrnné produkty, tu a tam zařadit luštěniny, ořechy a semena…
Nijak si netroufáme hodnotit vaše stravovací návyky, nicméně dodržovat dennodenně zdravou stravu s vysokým obsahem živin je náročné jak na čas, tak na peněženku.

Máte důležité látky pro tělo?

Několik důvodu, protože:

1. Půda je vyčerpaná

Někdy i nesprávné zacházení zemědělců s půdou (snížení nákladů) ji bohužel průběžně připravuje o živiny. Pokud se rostliny opakovaně pěstují na stejném místě, půda ztrácí živiny rychleji, než je jejich ztrátu schopna nahrazovat. Za nějaký čas z ní pak rostliny nemohou získat dostatek živin pro svůj růst. Umělá hnojiva sice dodají rostlině dostatek živin, aby přežila a vydržela až do sklizně, nicméně jich už není dost, aby taková rostlina podpořila zdraví člověka.
A co chemické postřiky pro ochranu rostlin? Máme jich v sobě mnoho ...

Jak máme být zdraví? 

Rostliny dnes obsahují až o 75% méně živin, než v minulosti!
Dalším problémem je sklízení ještě nezralých plodů, případně bývají po sklizni uchovávány v nevhodných podmínkách až po dobu několika týdnů, nebo se provede postřik proti skládkové plísni. Tím se obsah důležitých látek ještě snižuje a navyšují se škodlivé, chemické látky. Většina moderních odrůd ovoce a zeleniny jsou navíc vyšlechtěny tak, aby měly vyšší obsah cukru, nikoliv živin. Výsledkem je, že má mnoho běžných druhů ovoce a zeleniny umělým způsobem zvýšený obsah fruktózy a cukru a nižší obsah vitamínů a minerálů. Navíc když takto ochuzené plody a části rostlin konzumují zvířata, i ona jsou v podstatě podvyživená.
Studie provedená ve Velké Británii naznačuje, že v posledních letech klesl například obsah mědi o 90% v mléčných produktech, o 55% v mase a o 76% v zelenině.

Bojujte proti stárnutí organismu a dodejte svému tělu všechny živiny, které potřebuje ...

Image 2 

2. Stejný problém je s vodou

Také vodu postihuje podobný problém a klesá v ní v důsledku moderních způsobů zpracování obsah minerálů.
Velký rozdíl je mezi vodou balenou a kohoutkovou. Vodní filtry z vody mohou extrahovat důležité minerály jako je hořčík. Voda přitom je pro člověka nepostradatelná. Jeho nedostatek může vedle obecně známých svalových křečí způsobit i chronickou únavu, psychické problémy či ledvinové kameny. Nedostatek hořčíku je klíčový pro zachování zdravé kardiovaskulární i nervové soustavy!

Organismus pro zdraví a správné fungování potřebuje antioxidanty ...

Antioxidanty jsou látky, které pomáhají neutralizovat škodlivé volné radikály. Ty se v těle tvoří při metabolických reakcích, poškozují buňky a přispívají ke vzniku řady závažných onemocnění, včetně rakoviny. Antioxidanty na sebe naváží volné radikály, čímž je neutralizují a zabrání tomu, aby v těle napáchaly škody.

3. Držíte nízkokalorickou dietu, která je bohužel i „nízkoživinová“

Dlouhodobé hladovění, za což lze některou dietu v podstatě považovat, je pro organismus nezdravé. Konzumací nižšího množství kalorií totiž zkonzumujete i menší množství živin. Člověk je od přírody „navržen“ tak, aby mohl konzumovat velké množství kalorií a netloustl. momentě, kdy začne jíst méně, snadno se může stát podvyživeným.
Podvýživa se nicméně může objevit i v případě konzumace nekvalitních potravin. Pak je třeba pro dostatečný příjem živin jíst naopak více.
Kvalita jídla je důležitá, musí být vyvážená a plnohodnotná. U populárních diet obvykle chybí dostatečný příjem důležitých mikronutrientů. Pokud se tedy snažíte hubnout a držíte například populární Atkinsovu dietu, dietu na snížení krevního tlaku, dietu Best Life (přísná třífázová dieta, která zahrnuje velkou fyzickou aktivitu) či plážovou dietu, máte s jistotou živin nedostatek.

Image 3

Živočišná strava bývá obvykle jak na kalorie, tak živiny bohatší, právě proto bývala primárním zdrojem kalorií v dobách raného vývoje člověka. Moderním trendem je redukovat konzumaci živočišné stravy.I kvůli tomu dochází k nižší konzumaci živin.
Rostlinná strava ošetřovaná pesticidy má navíc nižší obsah fenolů, než zelenina organická.
Polyfenoly se totiž v rostlině produkují jako obrana před hmyzem a patogeny. Pokud tedy není důvod, proč by se před nimi měla rostlina sama bránit, polyfenoly přestává produkovat.

4. Konzumujete maso ze zvířat krmených obilovinami a konvenční mléčné produkty

Ve srovnání s masem zvířat živících se trávou má maso obilovinami krmeného skotu nižší obsah antioxidantů, mikronutrientů, mastných kyselin, minerálů a vitamínů. Pokud je skot krmen obilovinami, které nejsou jejich přirozenou stravou, stává se podvyživeným. V případě konzumace pak bývají zdrojem toxinů, které požadavky organismu na živiny ještě více zvyšují. Obdobná je situace u ryb a mořských plodů z farem, ale i chov drůbeže a vajec.

Image 4

5. Absorpce živin se snižuje s věkem

Děti potřebují více živin, aby podpořily svůj vývoj a růst. Starší lidé zase potřebují příjem živin zvýšit v důsledku jejich snížené absorpce (vstřebávání). Navíc ve vyšším věku lidé obvykle začínají užívat více léků, které mohou absorpci živin ještě více snižovat.

6. Také cvičení zvyšuje poptávku po živinách

Sportovci obvykle považují za klíč k dlouhověkosti dostatek pohybové aktivity. Často to bývají právě oni, kdo konzumaci doplňků stravy démonizují. Naštěstí už se situace začíná obracet a mnozí již vědí, že je to právě naopak a že doplňky stravy napomohou zlepšit jak výkon, tak kvalitu života. Cvičení, které pravidelně „vypotřebovává zásoby energie“, vypotřebovává v důsledku produkce energie a regenerace zásoby živin. Výsledkem je, že sportovci jsou ještě více nedostatkem živin ohroženi. 

Myšlenka získat všechny potřebné látky z jídla je v teorii skvělá, nicméně reálně, ne zcela proveditelná.

Vyčerpaná půda, toxiny z jídla i životního prostředí, snížená absorpce, pesticidy a další mohou být příčinou nedostatku živin.
Je samozřejmě vhodné snažit se o vyváženou plnohodnotnou stravu s dostatkem vitamínů a minerálů, nicméně jistotu, že přijímáte opravdu všechny potřebné živiny, získáte pouze konzumací doplňků stravy. 

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Mnoho lidí se trápí špatnou náladou, nedostatkem energie, nebo dokonce depresí. Proč se ale soužit, když je často možné tyto nedostatky vyřešit příjmem vhodných vitamínů a minerálů?
více
Víte co může být příčinou Vaší únavy? 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup