603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Stařecké skvrny a sluneční záření

Stařecké skvrny

Jinak také játrové skvrny ...

Image 0

Rovné tmavě hnědé (játrové), opálené či černé skvrny na pleti jsou projevem hyperpigmentace.  Liší se ve velikosti a většinou se objevují na obličeji, rukou, ramenou a pažích, tedy v oblastech nejvíce vystavených slunečnímu záření.

Jak vznikají stařecké skvrny

U lidí nad padesát let věku se jedná o velmi častý jev. Hnědé stařecké skvrny se po určitém věku začnou objevovat téměř každému a jsou, zda se nám to líbí, nebo ne, běžnou součástí procesu stárnutí. Objevit se nicméně mohou i u mladších osob, zejména pokud tráví hodně času na slunci. Skutečné stařecké skvrny jsou zcela neškodné a nevyžadují žádnou léčbu. Kvůli estetickým důvodům ovšem samozřejmě existují možnosti jejich vybělení či přímo odstranění. Nejjednodušší cestou je samozřejmě prevence – netrávit příliš času na slunci a důsledně používat přípravky s ochranným SPF faktorem.

Primárně jsou stařecké skvrny způsobeny lety, kdy byla pleť vystavena ultafialovému záření ze slunce. Stejně tak se ovšem na jejich vzniku mohou podílet i návštěvy solárií.
Pigment ve svrchní vrstvě kůže epidermis, který pleť zbarvuje do normálního odstínu, se nazývá melanin.
UV záření ovšem urychluje jeho produkci, čímž vytváří opálení, které napomáhá chránit hlubší vrstvy kůže před škodlivým zářením. V oblastech, v nichž docházelo kvůli dlouhodobému vystavování slunci k nadměrné produkci melaninu po dlouhou dobu, se však melanin může shlukovat ve vyšších koncentracích a dochází tak ke vzniku stařeckých skvrn. 

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Víte, že sluníčko na vlasy nemá zrovna pozitivní vliv?
více
Hyperpigmentace charakterizuje ztmavení pleti, které je způsobené naprodukcí pigmentu zvaného melanin. Jedná se o relativně častý jev, který většinou neprovází žádná zdravotní rizika. Problémem s hyperpigmentací tak bývá spíše estetický ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup