603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Periorální dermatitida

Periorální dermatitida

Obličejová vyrážka, která se objevuje zejména v okolí úst ...

Image 0

Nejčastěji je periorální dermatitida červená, šupinatá či s malými hrbolky. Objeví-li se svědění či pálení, pak jen lehké. Periorální dermatitida se může rozšířit kolem nosu a případně kolem očí, a naopak se zcela vyhne pokožce kolem rtů. U mužů a dětí je periorální dermatitida vzácnější, přetrvávat tento stav však může měsíce i roky.

Na vzniku se podílí více faktorů

Příčin vzniku bývá většinou více:

  • Dlouhodobé používání steroidových krémů a inhalování steroidových sprejů.
  • Nadužívání hutných obličejových krémů a hydratačních prostředků.  

Původcem periorální dermatitidy bývá i podráždění pleti, fluorované zubní pasty a růžovka.

Prvním krokem terapie periorální dermatitidy je přerušení používání potenciálně dráždivých přípravků – steroidových krémů nebo hydrokortizonu. V momentě, kdy se steroidy přestanou používat, dochází krátkodobě k výraznému zhoršení stavu po dobu několika dnů či týdnů, než dojde ke zlepšení. Přerušit by postižený měl i používání hutných obličejových krémů.

V žádném případě klasické mytí

Pro mytí obličeje je v případě problémů s pletí způsobených periorální dermatitidou vhodné používat jemné mýdlo nebo jeho náhražku. Vyvarovat se je třeba i silnému drhnutí pleti. Ve velmi úporných případech dermatitidy je vhodné přerušit také používání fluorované zubní pasty.
Nejspolehlivějším typem léčby jsou orálně podávaná antibiotika, jež se berou po dobu tří až dvanácti týdnu ve snižujících se dávkách. Pro rychlejší úlevu od příznaků periorální dermatitidy je možné používat také topické antibiotické krémy. Aby se předešlo návratu onemocnění, je možné v jejich aplikaci pokračovat několik měsíců po vymizení příznaků.
I po úspěšném zaléčení mívá však periorální dermatitida tendenci vracet se. Obvykle je však jednou úspěšný typ léčby úspěšný i po druhé, po třetí. Mnoho případů periorální dermatitidy se v průběhu doby mění v růžovku. Periorální dermatitida je častý kožní problém, ale naštěstí je možné s ním za pomoci úspěšné léčby u většiny lidí bojovat.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Tajemně znějící látka pycnogenol se získává z extraktu z borovice mořské. Na lidský organismus má velmi pozitivní vliv, z něhož mohou těžit dámy (podporuje mladistvý vzhled pleti) i pánové (podporuje mužskou plodnost a působí proti erektilní dysfunkci) ...
více
Řada přírodních doplňků stravy Gesin jsou jedinečné produkty na českém lékárenském trhu, které obsahují účinnou látku Talaromycin®  ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup