603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Hypertrofická jizva

Hypertrofická jizva

Typ jizvy, který vystupuje nad okolní pokožku ...

Image 0

Hypertrofická jizva je stav kůže, který charakterizuje uložení nadměrného množství kolagenu. Ten objemově navyšuje jizvu, nicméně nikoliv do tak vysokého stupně jako v případě keloidní jizvy.
Stejně jako keloidní jizva formuje se i hypertrofická jizva v oblastech postižených akné, s piercingem, nebo v případě pořezání či popálení. Tyto jizvy často obsahují nervy a krevní cévky. Obvykle dochází k jejich rozvoji po traumatickém zranění, v jehož rámci došlo k poškození hlubokých vrstev dermis (zdroj Medaprex).

I mechanický tlak na zranění je považován za jednu z hlavních příčin vzniku hypertrofické jizvy. 

Projevy hypertrofické jizvy

Hypertrofické jizvy jsou červené a tuhé, mohou svědit nebo být bolestivé. Nezvětšují svůj objem za hranice původní velikosti zranění (na rozdíl od keloidů). Ztlušťovat se ovšem tyto jizvy mohou až po dobu šesti měsíců od zranění. Vzhled jizev se může po roce až dvou zlepšit, nicméně mohou člověka omezovat, a to buď přetrvávajícím svěděním nebo omezením hybnosti tkáně, vznikla-li jizva v blízkosti kloubu.
Někteří lidé mají dědičnou náchylnost ke vzniku tohoto typu jizev. Ochrana vzniku hypertrofických jizev v podstatě neexistuje.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Ideální spojenec v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti je kyselina hyaluronová! Tentokrát však nemáme na mysli injekčně aplikované výplně či topicky aplikované krémy či séra, ale kyselinu hyaluronovou užívanou ústně v podobě doplňků stravy ...
více
Kůže je největší detoxikační orgán našeho těla. Má rozlohu 2 m² a váží asi 4kg. Je odrazem vnitřního prostředí vašeho těla. Tvoří bariéru mezi venkovním světem a vnitřním prostředím organismu. Ochrana před vnějším prostředím je však pouze jedna z jejich mnoha funkcí. V kůži je uloženo mnoho receptorů, které reagují na teplo, chlad, tlak nebo i poranění.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup