603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Příznaky poškození jater

Hericium erinaceus (korálovec ježatý) dostal své jméno dle tvaru připomínající korál. Jedná se o parazitickou houbu rostoucí na kmenech stromů, pařezů. Má významné postavení v lidovém léčitelství i v tradiční čínské medicíně.

Image 1

Díky svému složení je možné jej využít k ovlivnění mnoha neduhů. V Číně je považována nejen za vynikající jedlou houbu, ale také za významnou houbu v péči o zdraví. 
Roste zejména ve hnijícím dřevě nebo v poraněných místech starých buků a dubů, případně na ležících kládách. Celá plodnice je zpočátku bílá, později postupně zrůžoví nebo zežloutne, až získá rezavě hnědou barvu. Na povrchu rostou 2-5 cm dlouhé bílé rozčepýřené třásně, které hustě pokrývají celé tělo, proto se jí v některých asijských zemích říká Lví hříva. 

Příznaky poškození jater

Játra jsou mimořádně důležitým orgánem. Není proto divu, že následky jejich poškození výrazně ovlivní stav celého lidského organismu. Pomocí chemických reakcí v játrech dochází ke zpracování tuků, cukrů i bílkovin. Zpracované látky poté putují dále do organismu, kde plní mnoho důležitých funkcí. Mezi další pozoruhodné vlastnosti jater patří i schopnost výrazné regenerace.

Příznaky poškození jater:

 •  Únava
   
  Pocit malátnosti, poruchy pozornosti
 • Žloutenka
  Při poškození jater dochází k poruše odbourávání bilirubinu, který vzniká při rozpadu červených krvinek. Jeho ukládáním do kůže, sliznic a očního bělma dochází k jejich žlutavému zbarvení.
 • Pokles sexuální touhy
  Poruchou odbourávání hormonů dochází k rozvratu jejich rovnováhy, což se může projevit snížením sexuálního apetitu.
 • Tmavý odstín moči
  Výše zmíněný bilirubin se dostává ve zvýšené míře ledvinami do moči, kde způsobuje její tmavé zbarvení.
 • Nadýmání
  Játra jsou velmi důležitá pro správné trávení, při poruše jejich funkce se objevuje nadýmání, bolesti břicha a křeče v žaludku
 • Svědění pokožky
  Ukládáním toxinů v kůži dochází k pocitům svědění, ale také k zvýšené citlivosti vůči slunečnímu záření.Krvácení do střev.
  Játra produkují bílkoviny, které jsou důležité pro srážení krve. Při poruše tohoto mechanismu je typickým příznakem krev ve stolici, ale i projevy chudokrevnosti.

Image 2

 • Pavoučkové névy
  Nedostatečným odbouráváním hormonu estrogenu vznikají malé „pavoučkové“ cévy v podkoží, typicky na obličeji a na horní polovině hrudníku.
 • Ztráta váhy
  Nechutenství, porucha trávení a zpracování živin vede ke ztrátám na váze.

Důležité si nechat u lékaře, či laboratoři udělat jaterní testy. Pokud se v jaterních testech nic neprokáže a jste neustále unaveni, dochází ke zhoršené očistě funkce jater. Je nezbytné pro zvýšení výkonnosti, radosti ze života bez únavy udělat detoxikaci organismu a posílit energii jater...
Přidejte ke svému vyváženéhu jídelníčku Ostropestřec mariánský ...

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Hericium je vitální houba, jejichž účinky na zdraví jsou známé v lidovém léčitelství po mnoho let. Prováděné pokusy a studie u této houby potvrdily mnoho pozitivních účinků ...
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup