603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Ochrana plic

I běžná virová či bakteriální infekce může vyvolat výrazné zhoršení zdravotního stavu plic a může vést až k hospitalizaci v nemocnici ...

Hlavním úkolem plic je přenos kyslíku ze vzduchu do krve a vylučování kysličníku uhličitého z krve do vzduchu. Kyslík potřebujeme k chemickým reakcím, které probíhají v těle, kde se tvoří energie. Zároveň se při nich tvoří i kysličník uhličitý, který musí být z organizmu odstraněn. Vzduch proudí do plic dýchacími cestami, postupně prochází nosní dutinou, hrtanem, průdušnicí a průduškami, které se ještě dělí na průdušinky, které končí v plicních sklípcích. 

Image 1

Čím mohou plíce onemocnět?

 • Infekční zánět (zápal plic/pneumonie (bakteriální nebo virový))

  Nejčastěji zápal plic způsobují bakterie (streptokoky, hemofily, stafylokoky). Někdy ji však mohou zapříčinit nitrobuněčné bakterie (chlamydie, mykoplazmata). Méně častý je zápal plic způsobený viry (chřipkový virus, herpes viry, cytomegalovirus). Výjimečně mohou být příčinou i mykózy (kvasinky a plísně), tuberkulóza, prvoci, parazité.

 • Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN, COPD)
  Hlavním rysem je bronchiální obstrukce (omezený průtok vzduchu v průduškách)
 • Astma
  Astma je zánětlivé, neinfekční chronické onemocnění dýchacích cest, při němž dochází opakovaně k zúžení průdušek v reakci na různé podněty, otok sliznice a nadměrná tvorba hlenu.
 • Idiopatická plicní fibróza (IPF)
  V plicích se tvoří větší množství pojivové tkáně, která tvrdne a jizví se. Chronické onemocnění, které se vyskytuje především u starších lidí. 
 • Nádory plic - zhoubné (rakovina) i nezhoubné
  Zhoubné nádory průdušek, tak nádory, které vznikají v plicní tkáni.

Příznaky rakoviny plic

Rakovina plic (karcinom plic) je závažné onemocnění, při kterém dochází k nekontrolovatelnému buněčnému zhoubnému růstu nádorů v tkáních plic. Pokud není včas diagnostikován a léčen, dochází k metastazování čili rozšiřování i mimo plíce do okolních a dalších tkání těla. Neexiatují včasné varovné signály, které by umožnily zachytit nemoc v počátečním stádiu.

Příznaky rakoviny plic:

 • Dlouhotrvající kašel, včetně vykašlávání krve
 • Přítomnost nitek krve ve vykašlávaném hlenu
 • Změna charakteru chronického kuřáckého kašle
 • Záněty plic, které neustupují po léčbě antibiotiky

80 % nemocných rakovinou plic trpí kašlem. Je to rozšířený typ rakoviny, který je dáván do souvislosti s kouřením.  

Dva hlavní druhy rakoviny plic:

 • Malobuněčné
  Představuje 20 - 25 % všech plicních nádorů a je charakterizován rychlým agresivním růstem s vytvářením vzdálených metastáz., což je omezeno chirurgickou možností léčby.
 • Nemalobuněčné
  Představuje 75 - 80 % plicních nádorů. Využití protonové léčby pro karcinom plic. Umožňuje snížit dávku záření na zdravé tkáně, přesto doporučujeme posílit Váš imunitní systém!

Mají různé charakteristiky, které se týkají růstu, velikosti, metastazování i tvorby hormonům podobných látek. Jelikož se jedná o dva různé druhy je i léčba rozdílná. Mnohdy však i přes veškerou snahu lékařů a pacienta skončí nemoc fatálně. Jsou tedy hledány další možnosti léčby.

Detoxikace plic prodlouží život!

V podzimních měsících jsou nejvíce ohroženy plíce kašláním a vysokým počtem respiračních onemocnění, proto je potřebné o ně pečovat a posilovat je.

Existují způsoby, které mohou posílit zdraví plic a to mírou fyzické aktivity (pohyb na čerstvém vzduchu, v přírodě), stavem životního prostředí (omezit na minimum pohyb v zakouřené místnosti, prach a nanočástice), stravou (zelený a zázvorový čaj, listová zelenina, česnek, kurkuma, zinek, vitální houby ...). Pokud budeme nadále fungovat se zanesenými plícemi, objeví se dříve nebo později nepříjemné symptomy (rýma a ucpaný nos, kýchání a krvácení z nosu, kašel a dušnost ...).

Naše plíce mají samočistící schopnost, tedy umějí se detoxikovat samy vykašláváním hlenů. Jsou ale případy, kdy už to samy nezvládnou a my jim musíme pomoci. Dopřejme si celkovou očistu těla. Zbavte ho toxinů a dalších škodlivých látek, které zatěžkávají celý organismus, brzdí ho a nabourávají jeho správné fungování.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...  


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Astma vzniká na alergickém podkladě a je onemocnění dýchacích cest charakterizované přechodným zúžením průdušek vlivem mnoha podnětů ...
více
Plíce jsou houbovitý párový orgán, který se nachází v hrudní dutině, kde je chráněn hrudní stěnou, která je tvořena dvanácti páry žeber a mezižeberními svaly ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup