603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Obtíže vaječníků

Coprinus je v Evropě běžnou houbou, která se využívá k přípravě pokrmů, ale důležitější je, že má na zdraví pozitivní účinky. Tyto jsou pomocí nejmodernějších metod ověřovány. 

Image 1

Podle tradiční čínské medicíny

 • imumomodulační účinky
 • Přispívá k optimalizaci hladiny krevního cukru
 • Je významným antioxidantem
 • Pozitivní efekt při nesprávném buněčném dělení ...

Co je rakovina vaječníků

Nádory vaječníků (karcinomy ovaria) a vejcovodů představují asi 15 % všech zhoubných nádorů u žen. Karcinom ovaria představuje nejzhoubnější gynekologický nádor s kontroverzním původem. Známé genetické predispozice (mutace genů BRCA1/2) vysvětlují pouze malé procento případů a ani epidemiologické faktory zvyšující riziko se dosud nepodařilo vysvětlit. 

Jsou rozděleny na:

 • Epitelové karcinomy
  Příčina se přisuzuje pohlavním hormonům, estrogenů a jejich vliv na ovulaci. Patří zde i dědičné formy (mutace genů BRCA-1, BRCA-2), které spolupůsobí na vzniku karcinomu prsu. Nejčastěji jsou ohroženy ženy ve věku mezi 50 a 75 lety. Rakovina dělohy a vaječníků spolu obvykle nesouvisí.
 • Neepitelové 
  Vycházející z jiných struktur vaječníků a postihují ženy mladšího věku

Základem prevence nejen proti rakovině vaječníků je aktivní pohyb, zdravá strava s vyváženým podílem plhodnotných živin bohatá i na "nechemizovanou" zeleninu, aktivní imunitní systém a příslušný potravinový doplněk. Avšak nejdůležitější v rámci prevence jsou pravidelné kontroly u gynekologa s vyšetřením vaječníků ultrazvukem (UZ) vaginální sondou. Každá cysta, myom, útvar na vaječníku by měl být pravidelně kontrolován!

Příznaky

Nádor vaječníků nemusí mít zpočátku žádné projevy, či nejsou jednoznačné.

 • Únava
 • Pocit nepohody v břiše a plnosti
 • Zvětšení objemu břicha (rostoucí nádor, nebo tekutina v dutině břišní)
 • Metastázování v plicích (dušnost) a mízních cestách

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Reishi (Ganoderma Lucidum) je vitální houba, která má své neodmyslitelné místo v tradičních medicínách včetně té čínské. Díky tomu, že je Reishi bohatá na mnohé bioaktivní látky, např. proteiny, alkaloidy, steroly, polysacharidy, triterpeny, je účinným pomocníkem ke zlepšení kondice i potírání nemocí. Vědci ověřují účinky Reishi, které jsou v čínské medicíně známé tisíce let.  
více
Nejznámějšími houbovými polysacharidy jsou beta glukany, tj. polymery beta glukózy. Jsou to polysacharidy s dlouhým řetězcem, jehož základem je glukóza ...
více
Mohly by extrakty z vitálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Coriolus versicolor (outkovka pestrá) je vitální houba patřící do čeledi chorošovitých. Je možné ji nalézt i na našem území, plodnice rostou na umírajících či odumřelých stromech, nebo pařezech. U nás však není tato houba tak známá jako v Asii.
Zde je významnou součástí systému tradiční čínské medicíny, ale je také hojně studována v klinických studiích i v praxi.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup