603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Hericium k posílení imunitního systému a jater

Hericium erinaceus (korálovec ježatý) dostal své jméno dle tvaru připomínající korál. Jedná se o parazitickou houbu rostoucí na kmenech stromů, pařezů. Má významné postavení v léčebných systémech tradiční čínské medicíně.

Díky svému složení je možné jej využít k ovlivnění mnoha neduhů.

Image 1

Využití Hericia

 • Při psychických obtížích 
 • Antibakteriální účinky
 • Ochrana jaterní tkáně ...

Příznaky poškození jater

Játra jsou mimořádně důležitým orgánem. Není proto divu, že následky jejich poškození výrazně ovlivní stav celého lidského organismu. Pomocí chemických reakcí v játrech dochází ke zpracování tuků, cukrů i bílkovin. Zpracované látky poté putují dále do organismu, kde plní mnoho důležitých funkcí. Mezi další pozoruhodné vlastnosti jater patří i schopnost výrazné regenerace.

Příznaky poškození jater:

 •  Únava
   
  Pocit malátnosti, poruchy pozornosti
 • Žloutenka
  Při poškození jater dochází k poruše odbourávání bilirubinu, který vzniká při rozpadu červených krvinek. Jeho ukládáním do kůže, sliznic a očního bělma dochází k jejich žlutavému zbarvení.
 • Pokles sexuální touhy
  Poruchou odbourávání hormonů dochází k rozvratu jejich rovnováhy, což se může projevit snížením sexuálního apetitu.
 • Tmavý odstín moči
  Výše zmíněný bilirubin se dostává ve zvýšené míře ledvinami do moči, kde způsobuje její tmavé zbarvení.
 • Nadýmání
  Játra jsou velmi důležitá pro správné trávení, při poruše jejich funkce se objevuje nadýmání, bolesti břicha a křeče v žaludku
 • Svědění pokožky
  Ukládáním toxinů v kůži dochází k pocitům svědění, ale také k zvýšené citlivosti vůči slunečnímu záření.Krvácení do střev.
  Játra produkují bílkoviny, které jsou důležité pro srážení krve. Při poruše tohoto mechanismu je typickým příznakem krev ve stolici, ale i projevy chudokrevnosti.
 • Pavoučkové névy
  Nedostatečným odbouráváním hormonu estrogenu vznikají malé „pavoučkové“ cévy v podkoží, typicky na obličeji a na horní polovině hrudníku.
 • Ztráta váhy
  Nechutenství, porucha trávení a zpracování živin vede ke ztrátám na váze.

Důležité si nechat u lékaře, či laboratoři udělat jaterní testy. Pokud se v jaterních testech nic neprokáže a jste neustále unaveni, dochází ke zhoršené očistě funkce jater. Je nezbytné pro zvýšení výkonnosti, radosti ze života bez únavy udělat detoxikaci organismu a posílit energii jater...
Přidejte ke svému vyváženéhu jídelníčku Ostropestřec mariánský ...


Image 2

Hericium a ochrana jaterní tkáně - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Zde v předkládané studii vědci potvrzovali účinek Hericia na možnou ochranu jaterní tkáně u myší nakažených salmonelou typhi murium.
Bylo vytvořeno několik extraktů z Hericia, každý byl v jiném médiu, např. vodný, alkalický, etanolový. Tyto byly použity na buněčných kulturách i živých myších. Ukázalo se, že použité extrakty nemají efekt na infekci salmonelou, neboť po přidání do kultury obsahující salmonelu neomezují její růst.
Ale potvrdilo se, že extrakty nepůsobí toxicky na myší makrofágy, což je velmi pozitivní zjištění, zvláště když se ukázalo, že stimuluje tyto buňky imunitního systému k fagocytóze, tedy pohlcování bakterií. Po dvou hodinách po infikaci myší, kterým byl podáván extrakt, došlo k nárůstu počtu makrofágů, v nichž byla bakterie, které tedy bakterii pohltily. Pokud byly extrakty podány k neinfikovaným buňkám, došlo u nich ke zvýšení aktivity a aktivaci iNOS, po přidání salmonel k předem extrakty stimulované populaci makrofágů, došlo k dalšímu obrannému zvýšení produkce NO, který omezuje životaschopnost bakterií a stimuluje k akci další složky imunitního systému.

Při provedeném histologickém vyšetření jater nakažených myší se ukázalo, že podáváním extraktů došlo ke snížení poškození jater. Jaterní tkáň byla ochráněna proti rozvoji nekrózy, která je běžně spojená se salmonelovou infekcí. Myší, které byly infikovány smrtelnou dávkou salmonel, se prodloužila doba přežití, na rozdíl od myší, které extrakty nedostávaly. Zdá se, že zde sehrávají velkou roli β-glukany, které stimulují aktivitu imunitního systému, hlavně jeho přirozené složky.

Hericium tedy nedokáže aktivně „zabíjet“ salmonelu, ale dokáže stimulovat imunitní systém tak, aby si s ní poradil. Navíc pomáhá ochránit jaterní tkáň (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Kim, Sung Phil; Moon, Eunpyo; Nam, Seok Hyun; Friedman, Mendel. Hericium erinaceus mushroom extracts protect infected mice against salmonella typhimurium-induced liver damage and mortality by stimulation of innate immune cells. , 2012, 60 (22), pp 5590–5596.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Hericium patří medicinální houby, jejichž účinky na zdraví jsou známé po mnoho let a jsou zároveň vědecky potvrzovány. Prováděné pokusy a studie u Hericia potvrdily pozitivní účinky na nervovou soustavu, zvláště na regeneraci nervových tkání a ochranu nervových buněk.
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup