603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Dokáží plísňové jedy zabít?

Aflatoxiny jsou v přírodě běžná skupina mykotoxinů. Jsou to jedovaté látky produkované některými houbami a plísněmi ...

Image 1

Co jsou aflatoxiny?

V přírodě se vyskytuje běžná skupina mykotoxinů produkovaných plísní z rodu Aspergillus flavus a Aspergillus parasiticus. Aflatoxiny jsou jedovaté látky, patří mezi karcinogeny.

Plísňové jedy, které dokáží i zabít ...

V našich podmínkách jsou tak nejčastějším zdrojem aflatoxinů právě plodiny dovážené z dalekých oblastí. Aflatoxiny patří mezi látky vysoce toxické, poškozovat mohou především játra a imunitní systém. Ve velkých dávkách jsou aflatoxiny schopny způsobit akutní otravu, která může vést až k smrti. Nejvyšší koncentrace aflatoxinů byly naměřeny v arašídech, kukuřici, pistáciích, para ořeších.
Významné koncentrace mohou být i v pekanových a vlašských ořechách, mandlích, rozinkách, fících nebo různých druzích koření. Určité množství aflatoxinů se může vyskytnout také v potravinách živočišného původu, jako jsou maso, mléko, sýry nebo vejce. A také v případě, pokud jsou hospodářská zvířata krmena kontaminovaným krmivem. Aflatoxiny mají dlouhodobé účinky.
Existuje mnoho důkazů, že aflatoxiny vyvolávají hlavně zhoubné nádory jater, tzv. hepatocelulární karcinomy ...

Jak se zbavit mykotoxinů?

Mykotoxinů se nezbavíte ani tepelnou úpravou. Spóry plísní se vyskytují v ovzduší, a proto chléb nebo další potraviny vyjímejte z obalu jen na dobu nezbytně nutnou. V kuchyni dbejte na dostatečné větrání a pravidelné odstraňování kuchyňských odpadků. Nezapomeňte na pravidelné čištění chladničky, spíže a vybavení kuchyně. Nekupujte potraviny poškozené, plesnivé, nahnilé. Vždy se ujistěte, jaká je země původu a jak dlouhá je případně expirace příslušné potraviny.

Neskladujte potraviny zbytečně dlouho!

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


 Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Imunomodulací i imunostimulací označujeme terapeutické zásahy do činnosti imunitního systému. A to ve smyslu jeho posílení (imunostimulace), nebo potlačení (imunomodulace) ...
více
Vitální houby patří mezi dřevokazné chorošovité houby, které jsou hlavně v Asii užívány jako prostředek v lidovém léčitelství. Reishi je ceněná v tradiční čínské medicíně jako "božská houba nesmrtelnosti".
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup