603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Coriolus proti aflatoxinu

Coriolus versicolor (outkovka pestrá) je chorošovitá houba, jejíž domovinou je Asie. Je ji však možné najít i u nás. Roste nejčastěji na poškozených a mrtvých stromech a pařezech. Coriolus je součástí tradiční čínské medicíny a je jí využívána po staletí. Účinky houby jsou testovány i „západní“ medicínou. Nejčastěji jsou prováděny pokusy v rámci různých druhů rakovin, kdy je Coriolus testován i v klinické praxi ... 

Image 1

Využití Coriolu

  • Je prokázáno, že silně stimuluje imunitní systém
  • Působí protiinfekčně
  • Antimykotický účinek 
  • Snižuje hladiny lipidů v krvi
  • Je silným antioxidantem ...

Existují studie na pacientech v případě léčení i rakoviny. Bohužel musíme respektovat nařízení EU a u tohoto produktu je nesmíme uvádět. Coriolus pro země EU musí být zahrnut do kategorie veterinární.

Co jsou aflatoxiny?

V přírodě se vyskytuje běžná skupina mykotoxinů produkovaných plísní z rodu Aspergillus flavus a Aspergillus parasiticus. Aflatoxiny jsou jedovaté látky, produkované některými houbami a plísněmi. Patří mezi karcinogeny. V těle se vyskytují v játrech. V přírodě mohou plísně kolonizovat a kontaminovat obilniny, olejniny, koření, ořechy ...
Tento toxin můžete najít i v mléce zvířat, která byla krmena kontaminovanou potravou ...


Coriolus a aflatoxin - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili na schopnost houby redukovat přítomnost aflatoxinu v kukuřičné mouce.

Aflatoxin je produktem plísně Aspergillus flavus. Tato houba dokáže napadnout plodinu před sběrem, ale také v průběhu zpracování či skladování hotových produktů. Během svého růstu a množení Aspergillus produkuje aflatoxiny, které mají mutagenní a rakovinotvorné účinky, a to na lidi i na zvířata, které jsou plodinami krmena.
Je tedy nebezpečné konzumovat potraviny kontaminované aflatoxinem, ale intoxikace potravin spíše vzrůstá. Jak se ho však zbavit? Tento problém vědci řešili za pomoci Coriolu.
Využili aflatoxinem kontaminovanou kukuřičnou mouku a kontrolu in vitro na kultuře Aspergilu. Ukázalo se, že a v přítomnosti houby je redukována produkce aflatoxinu B1 Aspergillem. Coriolus totiž dokáže přímo působit na Aspergila, Coriolus je tedy antimykotický, navíc Coriolus obsahuje enzymy, které dokáží štěpit a neutralizovat aflatoxin, a to v obou testovaných případech, tj. v mouce i ve vytvořené kultuře.

Je tedy patrné, že Coriolus má nejen přímé účinky na naše zdraví, ale i nepřímé, kdy dokáže potlačovat růst nebezpečné plísně Aspergillus flavus a také produkci aflatoxinu Aspergilem. Coriolus navíc zvládá deaktivovat již vzniklý aflatoxin svými štěpícími enzymy (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Scarpari M, Bello C, Pietricola C, Zaccaria M, et al. Aflatoxin control in maize by Trametes versicolor. Toxins (Basel). 2014 Dec 17;6(12):3426-37.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je velmi známí v gastronomii, což je dáno její chutí i snadnou dostupností, neboť je rozšířená po celém světě. Její využití je však širší a kulinářstvím nekončí. Hlavní je, že má mnohé léčebné účinky, moduluje aktivitu imunitního systému ... 
více
Reishi (Ganoderma lucidum) patří mezi dřevokazné chorošovité houby, které jsou hlavně v Asii užívány jako léčivý, mnohdy i léčebný prostředek. Reishi je ceněná v tradiční čínské medicíně jako "božská houba nesmrtelnosti".
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup