603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Coriolus a HPV

V poslední době se často mluví o očkování, jež by mělo ženy ochránit před viry, jež vyvolávají rakovinu děložního čípku.

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. upozorňuje, že vakcínu Gardasil na evropském trhu dostupnou pod názvem Silgard, považují američtí experti za nejnebezpečnější vakcínu, kterou se dnes očkuje. Totéž platí o vakcíně Cervarix. Přitom přírodní řešení boje s HPV - papillomavirem je Coriolus.

Image 1 


Využití Coriolu

  • Silné imunostimulační
  • Přímé protivirové účinky
  • Má silné protinádorové působení ... 

Existují studie na pacientech, a to hlavně v případě léčení rakoviny. Bohužel musíme respektovat nařízení EU a u tohoto produktu je nesmíme uvádět. Coriolus pro země EU musí být zahrnut do kategorie veterinární.

Jeho podpora nespecifické složky imunitního systému vychází hlavně z vysokého obsahu β glukanů a proteoglukanů. Tato kombinace se zdá být velmi příhodnou pro potírání infekce human papilloma virem (HPV), který stojí za rakovinou děložního čípku, ale i rakovinou v oblasti úst a krku.

Co je papillomavirus?

HPV infekce je karcinom děložního hrdla, který napadá lidské buňky. Přenáší se pohlavním stykem nebo pouhým kontaktem s kůží nakaženého partnera v oblasti genitálií (přenos i rukou, ústy, ale jsou zaznamenány případy přenosu nepohlavní cestou např. ručníkem ...)
90% rakovin děložního čípku vzniká na podkladě HPV infekce. Některé studie přinášejí i zprávy o možné souvislosti mezi infekcí HPV a rakovinou prostaty. V prvních stádiích, kdy se na děložním čípku objeví předrakovinné změny, se provádí pouze sledování, změny se neřeší, ale i u nich je riziko další progrese. Je tedy nutná pravidelná observace, aby se v případě zhoršování invazivně zasáhlo. Pokud by bylo možné zasáhnout již v této fázi nějakou účinnou neinvazivní metodou, bylo by to více než žádoucí.


Coriolus a HPV - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Možnosti testovat účinek této houby na virus HPV a dysplastické změny na děložních čípku se chopilo vícero vědců, např. Prof. Todor Chernev, Dr Silva Couto, Dr. Jean Monro, Dr. Stoyan Borisov aj. Vybrali si přípravek Coriolus, který obsahuje biomasu bohatou na imunostimulační látky.

Studie - Dr. Silva Couto prováděl výzkum týkající se podávání Coriolu u pacientek s dysplastickými změnami na děložním čípku, z nichž některé byly nakaženy i virem HPV. Roční podávání preparátu v dávce 3g/den, jehož účinnost byla porovnávána s kontrolní skupinou, v níž pacientky nebraly přípravek z Coriolu. Ukázal se profit, který z užívání pacientkám plyne. U pacientek užívajících přípravek z Coriolu došlo k regresi dysplastických změn (u pacientek užívajících Coriolus o 72,5%, u skupiny bez suplementace 47,5%) a ke clearence viru ( Coriolus 90%, bez Coriolu 8,5%).

Studie - Prof. Cherneva také potvrdily vliv Coriolu na HPV infekci. Byly provedeny dvě na sobě nezávislé studie.

1. Studie proběhla mezi lety 2009‒2010 a zahrnovala 100 žen ve věku od 16‒50 let, které byly infikovány vysoce a nízce rizikovými kmeny HPV co se rozvoje rakoviny týká. Byl jim po dobu 6 měsíců podáván přípravek Coriolus 2x3 tablety, nebo bylo podávání Coriolu kombinované s chirurgickou intervencí.

Pacientky byly vyšetřeny na HPV infekci, včetně určení subtypu HPV, byla provedena cytologie materiálů z děložního čípku (PAP test) a určena tíže dysplastických změn. To se provádělo na počátku a na konci studie.
Výsledky potvrdily, že u 64 tj. 88%, ze 73 pacientek, které byly suplementovány Coriolem, a 25, tj. 93%, z 27 pacientek, které měly kombinovanou léčbu, došlo k vymizení infekce. Byly HPV negativní. Výsledky pacientek s PAP testem, jenž je řadil do skupiny IIIa a IIIb, ukázaly zlepšení na PAP I nebo II. Na konci prováděné studie zůstalo jen 11 HPV pozitivních pacientek. Ty byly pozitivní na jeden nebo více suptypů, přičemž subtyp 16 je znám svou rezistencí k léčbě.

Image 2

2. Studie se prováděla mezi lety 2010‒2012, 200 žen nakažených HPV bylo suplementováno přípravkem Coriolus po dobu 6 měsíců v dávce 2x3 tablety. Opět byly provedeny testy na přítomnost viru HPV a určení jeho subtypu, prováděly se děložní stěry a určovala se stádia dysplastických změn. Kontroly se prováděly 3. a 6. měsíc. Studie se též zaměřila na možné negativní účinky a možné komplikace, jež by mohla léčba způsobit v graviditě. Preparát byl také užíván partnery testovaných žen, a to u 70% párů, z nich u 90% párů bylo po dokončení léčby HPV negativních.

U 95% pacientek došlo k vymýcení viru, byly HPV negativní. Opět se ale ukázalo, že subtyp 16 je rezistentnější k léčbě. U HPV pozitivních pacientek bez histologických změn na děložním čípku došlo k úplné redukci viru již po 3 měsících léčby, u pacientek s lehkými dysplastickými změnami napomáhá Coriolus ke zvýšení virové clearence, v případě vyšších stupňů dysplasie posiluje Coriolus imunitní systém a redukuje riziko relapsu.

Prokázalo se též, že léčba Coriolem s sebou nenese vedlejší účinky a nemá vliv na případnou graviditu.

Studie - Dr. Jean Monro vypracoval schéma, při kterém podávání Coriolu a kyseliny listové po dobu 8 týdnů ochrání pacientky HPV pozitivní před rozvojem rakovinného bujení.
Studie - Dr. Borisov v roce 2012 pak koncipoval svou studii podobně jako dva první zmínění. Zařadil do ní 100 pacientek věku 16‒50 let, které byly pozitivní na vysoce rizikový subtyp HPV, tj. 96 pacientek a 4 pacienty s méně rizikovým subtypem HPV. Pacientky rozdělil do 2 skupin, 73 členná skupina dostávala Coriolus 3g/den po dobu 6 měsíců. 27 pacientek bylo suplementováno Coriolem a byla prováděna  i chirurgická intervence. U pacientek byly zjišťovány subtypy HPV, odebírány cytologické vzorky na zjištění stupně dysplazie. I jeho výsledky ukázaly, že téměř 90% pacientek pouze na Coriolu bylo po 6 měsících negativní na HPV, u pacientek s kombinovanou léčbou to pak bylo 93%.

Image 3

Vzhledem k množství nezávislých studií, které opakovaně potvrdily účinnost Coriolu na infekci HPV virem i na dysplastické změny v oblasti děložního čípku, je možné tento považovat za skutečně účinný (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: http://www.positivehealth.com/article/cancer/coriolus-versicolor-as-an-effective-addition-to-the-treatment-of-hpv-infection http://www.aneid.pt/pdf/Poster_Coriolus_Ohrid_2013_.pdf http://www.mycologyresearch.com/pdf/articles/CORIOLUS_VERSICOLOR_En_MedLine_YBogdanova_WA_version2.pdf Monro J. 2005.
Cytokine Th1 to Th2 Shift can be Reversed by Coriolus. Prospective Trial for HPV Control with Coriolus. Clinical Journal of Mycology, Vol. 1, Ed. 10: 4.
Trifonov G. Coriolus-a new addition to the arsenal for complex treatment of oncogynecological diseases. Akush Ginekol (Sofiia) 2009, 48 Supplement 1:18
Borisov S. Coriolus versicolor-Assessment of the Effects on Patients Infected with Low-risk and High-risk HPV Subtypes. Clinical Journal of Mycology: 2-4. January 2012. Serth J, Panitz F, Paeslack U, Kuczyk MA, Jonas U. 1999 Increased levels of human papillomavirus type 16 DNA in a subset of prostate cancers. Cancer Res, 59(4):823-5.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Coprinus je v Evropě běžnou houbou, která se využívá k přípravě pokrmů, ale důležitější je, že má na zdraví pozitivní účinky. Tyto jsou pomocí nejmodernějších metod ověřovány. 
více
Reishi (Ganoderma Lucidum) je medicinální houba, která má své neodmyslitelné místo v tradičních medicínách včetně té čínské. Díky tomu, že je Reishi bohatá na mnohé bioaktivní látky, např. proteiny, alkaloidy, steroly, polysacharidy, triterpeny, je účinným pomocníkem ke zlepšení kondice i potírání nemocí. Vědci ověřují účinky Reishi, které jsou v čínské medicíně známé tisíce let.  
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup